A klímaváltozás elleni küzdelem nem mehet a gazdák kárára: mi lehet a jó megoldás?
A klímaváltozás elleni küzdelemben fontos szerepet játszik a fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás.
A klímaváltozás elleni küzdelemben fontos szerepet játszik a fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás.
Bár hazánkban hagyományosan nagy népszerűségnek örvend a szőlőtermesztés, a legnagyobb területen továbbra is borszőlő termesztésével foglalkoznak a gazdálkodók.
Nem kérdés, ideje felkészülnünk az egyre szélsőségesebb klímahelyzetre Magyarországon is. Mi lesz így az erdőkkel, milyen változásokra készülhetnek a hazai erdőgazdálkodók? Mukics Dániellel, a Nébih erdészeti főfelügyelőjével erről is beszélgettünk.
Igaz, jelenleg épp az árvízhelyzettel vagyunk elfoglalva, de az elmúlt héten még több településen több száz hektáron lángra kaptak az erdők és a bozótosok. Ideje hát felkészülnünk a nagyobb erdő- és bozóttüzekre Magyarországon is? Mit lehetne tenni?
Az aszály az ország északnyugati felén megszűnt, illetve mérséklődött, délen azonban még tartja magát, de nemsokára odacsapnak a felhők a nagy szárazságnak!
Közel fél méternyi víz hiányzik a székesfehérvári tóból, és lassan ellepik az algák is. Szinte elkerülhetetlen a halpusztulás:(
Hogyan biztosítható a Balaton-felvidéki Nemzeti Park fenntartható fejlődése és természeti értékeinek megőrzése a jövőben, figyelembe véve a klímaváltozás, az inváziós fajok terjedése és a turizmus növekvő nyomása által jelentett kihívásokat?
A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke arról beszélt, hogy a 2022-es rendkívüli szárazság mennyire viselte meg a kétmillió hektáron elterülő magyar erdőket.
A HelloVidéknek Magyar Zoltán, az UGAR Brewery ügyvezetője és Szilágyi Tamás, a Mad Scientist alapító/vezérigazgatója mesélt a hazai sörfőzdék helyzetéről.
A legdrámaibb átalakulás a korábban állandó vizű hegyi patakokban figyelhető meg: egyre gyakrabban száradnak ki, ami felkészületlenül éri élővilágukat.
Ahogy az Agrárszektor írja, jelenleg a hazai ökológiai területek nagy része legelő és szántóföld, ahol főként exportra termelnek, bár a gyümölcsök feldolgozása hazai szintén történik.
A világon 12, Magyarországon 4 növényfajról van szó a termőterületeket tekintve.
Hogy mit hozhat az ősz a kertekben? Mire számíthatnak és mire kell felkészülniük a hobbikertészeknek? Most kiderül!
Az elmúlt tíz év legkisebb termése várható körtéből az idén - derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) csütörtökön kiadott körképéből.
Tegnap még elképzelhetetlennek tűnt, hogy mára nem kánikulára ébredünk, és végre az ország felében végre esik az eső! A probléma azonban ezzel hosszú távon még nincs megoldva.
Előbb-utóbb új gyümölcsfajtákból kell pálinkát főzni, mert az eddigi alapanyagok nem élik túl az éghajlatváltozást, alma és málna helyett jöhet a kivi.
A nagy forróság miatt brutális oxigénhiány alakult ki a hazai halastavakban. Óriási a halpusztulás, de visszaesőben a termelés is a magyar halgazdaságokban.
A családellátó konyhakertben is egyre nagyobb kihívás a termesztés, ám van néhány praktika, amivel eredményesen védekezhetünk a megváltozott időjárási viszonyokkal szemben.
Ha a problémákat nem sikerül orvosolni, tovább csökkenhetnek a termőterületek, ezzel a termények ára az egekbe szökhet. Melyek ezek? Lássuk!
A klímaváltozás kedvezőtlen hatásai miatt felértékelődik Magyarországon is az öntözés szerepe, és sok gazdaságban a fenntartható termelés alapjává válik.