Földi, légi- és vízimentők, motoros mentőtisztek, gyermekek ellátását biztosító speciális egységek, továbbá strandokra telepített elsősegélynyújtók segítik az ellátást idén nyáron is a Balatonnál. Mivel mindig jelentősen nő a mentők esetszáma, az Országos Mentőszolgálat az iskolai szünet első napjától részben az állomány kiegészítésével, másrészt átcsoportosításokkal elégíti ki az ellátási szükségleteket. Ahol nincs a közvetlen közelben mentőállomás, ott ideiglenes mentési pontokat létesítenek, hogy minél gyorsabban érkezzen a segítség az ellátásra szorulóhoz
– mondta a portálnak Győrfi Pál. Kiemelte azt is, hogy Balatonfüreden és Sármelléken mentőhelikopter-bázis lesz, valamint speciális egységeket működtetnek a gyermekek életmentő ellátására. Több mint tizennégy éve éll szolgálatban Balatonlellén, a dél-balatoni ellátást segítő Magyar Gyermekmentő Alapítvány kiválóan felszerelt gyermekmentőorvosi kocsija. Balatonfüreden pedig a Szent Márton Gyermekmentő Alapítvány rohamkocsijával indulna a szakemberek a riasztások helyszínére.
A nyár folyamán Balatonvilágosról egy nagy teljesítményű motorkerékpárt indítanak el, ha szükséges - főleg az M7-es autópálya szakaszán, ahol a sérülések gyors ellátása miatt a szolgálatos mentőtiszt vagy mentőorvos vonul ki. Arra külön figyelnek az OMSZ munkatársai, hogy speciális mentési tervek alapján legyen többletkapacitás a nagy balatoni fesztiválok, tömegrendezvények egészségügyi biztosítására.
Tavaly ősszel „Életmentő márkát” alapított az OMSZ, hogy a márkához csatlakozó cégek, vendéglátóhelyek, üzletek, sportlétesítmények, szolgáltatók az adott helyszínen azonnal el lehessen kezdeni az életmentő munkát, ha valaki újraélesztésre szorulna. Az Élet Mentő Pont minősítés feltétele, hogy a vendéglátóhelyen, üzletben, szolgáltatóknál dolgozók, pincérek, szakácsok, eladók elsajátítsák az életmentés alapjait, és legyen a helyszínen használható defibrillátor.