A Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottsága visszadobta a Lengyel Róbert által előterjesztett panoráma-adót. Azért döntöttek így, mert előzetes hatástanulmány, társadalmi egyeztetés, és még számos hiányosság miatt nem tudták megtárgyalni Siófok adórendeletének módosítását. A tagok szerint az önkormányzati hivatalnak át kell gondolnia és át kell dolgoznia a tervezetet.
A bizottság tagjai hiányolták azt is, hogy a panorámaadó kivetéséről a javaslattevő városvezető és hivatala nem egyeztetett a parti sáv ingatlantulajdonosaival, a siófoki nyaralóközösséget képviselő civil szervezettel és azokkal a szállodákkal, vendéglátó-helyekkel sem, amelyek ugyancsak érintettek az ügyben. Erről Csorba Ottó, a bizottság elnöke számolt be egy sajtótájékoztatón.
Siófokon már most is két sávra osztják a várost adózás szempontjából: a vasúttól északra (azaz a tóparthoz közelebb eső) és az attól délre fekvő területeken eltér az ingatlan tulajdonosokat terhelő építményadó mértéke. A siófoki polgármester javaslata szerint a közvetlen parti sávban lévő, vagyis a balatoni panorámával rendelkező ingatlanokra annyival magasabb terhet vetne ki a város, hogy abból az önkormányzatnak éves szinten 79 millió forinttal több adóbevétele keletkezne.
A Balatonnál sehol nincs példa arra, hogy magasabb adóval terhelnék a tóparti ingatlanokat.
Csorba Ottó bizottsági elnök azt is mondta: amikor a város a mostani adórendeletében foglalt szabályokat a kétezres évek elején megalkotta, azt hónapokig tartó társadalmi egyeztetés előzte meg.
Lakossági észrevételek is érkeztek, melyek komoly jogi kitettséget jelenthetnek, hiszen alkotmányossági kérdéseket is felvetnek. Többek között emiatt is elengedhetetlen, hogy a panoráma-adó kérdésében előzetesen kikérjék a Somogy Megyei Kormányhivatal szakmai véleményét is.