Eddig két városban alakult aktivista csoport Tolna megyében, elsőként Dunaföldváron, majd ezt követően Bonyhádon.
Az „egy fő – egy fa” elv alapján Dunaföldváron 9000 facsemete fog helyet találni a jövőben. Terveink között szerepel egy helyi „Cseperedő” létrehozása is, ahol minden újszülött tiszteletére fát ültethetnének a szülők. Szeretnénk árnyékosabbá tenni a játszótereket, a várost és Soltot összekötő bicikliutat, új életet adni a most még elhanyagolt, parlagon fekvő zártkerti területeknek.
– tudatta a kitűzött helyi célokat Geszti Noémi, a dunaföldvári csoport alapítója.
Tesszük mindezt a saját bőrünkön érezhető klímavészhelyzet elleni küzdelem jegyében. Reméljük, hogy sikerül a növényszeretetet, a természet közelségének elfeledett igényét a város polgárainak mindennapjaiba visszahozni.
– mondta a dunaföldvári koordinátor.
Mint mondta, Magyarországon a művelés alól kivont területek aránya közel 20 százalék, így hiszi, hogy van hely, igény és lehetőség is az erdősítésre. Geszti Noémi hangsúlyozta, hogy még nem késő csatlakozni.
Minden segítségnek örülünk, legyen az egy ásó felajánlása, szaktanácsadás vagy facsemete ajándékozás. Az ültetésnél előnyben fogjuk részesíteni az őshonos fajokat. November 9. az „Élet Napja” lesz, ekkor az ország számos pontján rengeteg facsemete fog gyökeret ereszteni új helyén.
– mondta Noémi.
A bonyhádi közösség még épülőfélben van, a teendők feltérképezése és megszervezése jelenleg kezdeti stádiumban jár, mondta el Kovács Vendel, a frissen alakult bonyhádi csoport koordinátora