A miniszter emlékeztetett, hogy az elmúlt években az OOI Közép-Kelet-Európa egyik vezető intézetévé nőtte ki magát, és 2006 óta a legmagasabban akkreditált rákközpontként tartják nyilván.
Ezt a besorolását az intézet meg is tudta tartani, azóta is folyamatosan magas színvonalú a klinikai és a kutatási tevékenység
- emelte ki Kásler Miklós, hozzátéve: ez a munka teremtette meg annak lehetőségét, hogy létrejöhetett a Közép-Kelet-európai Onkológiai Akadémia.
Ahhoz, hogy ezt a pozíciót meg lehessen tartani, folyamatosan bővíteni kell az intézet kutatási területét. A Karolinska Intézettel közös laboratórium elindítása mintaértékű a kutatásban és az innovációban
- fogalmazott.
Az intézetben nagy hagyományuk van a klinikai kutatásoknak, amelyek nemzetközi szinten is elismertek. Az alap- és klinikai kutatások mellett egyre inkább a transzlációs kutatások irányába tolódik a hangsúly. Ezek azok a kutatások amelyek eredményeit azonnal a betegek gyógyítására lehet használni
- tette hozzá Nagy Péter, az OOI tudományos igazgatója.
A tudományos igazgató szerint mérföldkő, hogy Elias Arnér világhírű svéd professzor az onkológiai intézetben folytat majd kutatásokat. A Karolinska Intézet biokémiai és orvosi fizikai tanszéke vezetőjének kutatásai a szelén tartalmú fehérjék daganatos megbetegedésekben játszott szerepére fókuszál.
Elias Arnér a sajtótájékoztatón örömét fejezte ki, hogy Budapesten is dolgozhat, és reméli, hogy ez a közös munka erősíti az együttműködést a daganatos megbetegedések gyógyítására irányuló kutatásokban, hiszen a infrastrukturális háttér rendelkezésre áll.
A sajtótájékoztatón végén Polgár Csaba, az OOI főigazgatója és Elias Arnér aláírta az együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot.