Egyre többen mennek magánorvoshoz, egy kutatás szerint az elmúlt félévben tízből nyolcan vettek igénybe magánegészségügyi szolgáltatást.
Az RTL beszámolója szerint a megkérdezettek harmada azt mondta, ötven- és százezer forint közötti összeget költött erre. Tavaly az infláció és a reálbércsökkenés ellenére is átlagosan ötödével nőtt a magánegészségügyi szolgáltatók árbevétele.
Glutén tüdőszűrvizsgálaton találtak egy foltot a tüdőmön, hat hét múlva kaptam időpontot az állami ellátórendszerben CT vizsgálatra. Ez nem egy hosszú táv a hazai viszonyokhoz képest, de egy súlyos betegségnél ez jelentős lehet. Ezért két nap alatt 30 ezer forintért elvégeztettem ezt a vizsgálatot
- mondta Rubi György a Híradónak.
Az RTL hozzátette, hogy végül a férfi megnyugodhatott, mivel kiderült nincs daganata. A lap megjegyzi, hogy egyre többe döntenek úgy, hogy nem várják ki, hogy valamelyik állami intézetbe sorra kerülnek.
A stábnak az egyik néző azt írta, hogy gasztroenterológushoz állami rendelésre májusban kért időpontot, de csak szeptember-októberre kapott, ezért ment magánrendelésre ott csak két hét volt a várakozási idő.
A Digital Health felmérése alapján az elmúlt fél évben 10-ből 8-an vettek igénybe valamilyen magánegészségügyi szolgáltatást. A legtöbben diagnosztikai, és laborvizsgálatra, bőr, és nőgyógyászat miatt, valamint kardiológiára, és urológiára mentek magán szolgáltatóhoz az emberek. A kutatásban 500 embert kérdeztek meg, harmaduk azt mondta, hogy 50-100 ezer forinti összeget költött el ezekre a vizsgálatokra.
Címlapkép: Getty Images