A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint az épület a megyeszékhely két szakképző intézményének összevonásával megalakult Tatabányai Szakképzési Centrum Műszaki Szakgimnáziumának ad otthont. Az intézményben tanuló diákok létszáma eléri a 850-et. A kormány a Modern városok program keretében támogatja a kollégium átalakítását.
A fejlesztés célja, hogy a szakgimnázium alkalmassá váljon a gépészet, a közlekedésgépészet, a vegyészet, az informatika, az elektronika, továbbá tizenkét szakképesítés esetében, hogy képző központként kiegészítse a vállalatoknál folyó gyakorlati képzést a kor követelményeinek megfelelő, modern eszközparkkal.
A volt kollégium épületében kabinetrendszerben helyezik el az egyes ágazatokhoz tartozó egységeket, egy-egy speciális tanteremben az összes olyan eszköz rendelkezésre áll, mely az adott ágazat vagy szakma elsajátításához szükséges. Itt a diákok a gyárakban is megtalálható, korszerű eszközökön sajátíthatják el a különböző munkafolyamatokat.
A kivitelezés során az épület homlokzati hőszigetelést kap, míg a belső térelválasztó falakat áthelyezik, ezzel biztosítva a tér optimálisabb kihasználását. Az épület átalakításának várható befejezése 2020. február, a projekt zárása 2020 tavaszán várható.
A kormány a Modern városok program keretében együttműködési megállapodást kötött az önkormányzattal Tatabánya oktatásfejlesztési programjának kidolgozásáról, mondta el Berczellyné Nagy Marianna, a Tatabányai Szakképzési Centrum főigazgatója.
A program kiterjed az Árpád Gimnázium reálgimnáziummá fejlesztésére, az államilag finanszírozott műszaki felsőoktatási képzés megvalósítására, a duális képzés bevezetésére, valamint a korszerű szakképző központ kialakítására.