Balaicz Zoltán felidézte, hogy 2015 óta több romos épület vagy elhanyagolt üres terület tűnt el a zalai megyeszékhelyen, ahol elsősorban állami beruházással több középületet újítottak fel, magánberuházók pedig jelentős családi és társasházi építésekbe kezdtek. Példaként említette az egykori Zóna étterem épületét, ahol kormányablakot alakítottak ki, a régi Color ruhagyár területét, ahol lakópark épül, vagy az évtizede üresen álló Hotel Balatont, amelyet négycsillagos szállodaként újítanak fel jelenleg.
Zalaegerszegen a 2015 óta eltelt időszakban a már elkészült, a most építés alatt álló vagy engedélyre és kivitelezésre váró lakások száma összesen meghaladta mostanra az ötszázat, de ezzel nem állt le a lakásépítési kedv.
A polgármester hozzátette: az elmúlt évtizedekben 1998 és 2002 között volt jelentősebb lakásépítési hullám a városban, akkor négy év alatt valamivel több mint kétszáz otthon épült fel. Jelenleg mintegy 26 ezer háztartást tartanak nyilván Zalaegerszegen.
A sajtótájékoztató helyszínén, egy épülő belvárosi "okos" társasháznál Simon Norbert, a Belvárosi Beruházó Kft. képviselőjeként arról beszélt, hogy az általuk épített társasházban különböző szenzorok segítségével 40-50 százalékos energiamegtakarítást érnek el más hasonló épületekhez képest. A napelemekkel felszerelt épület ugyanis önmagát szabályozza, a fény, az árnyékolás vagy a hűtés és a fűtés az érzékelők jelei alapján lép működésbe vagy kapcsol ki. Mindehhez a hagyományosnál jóval hatékonyabb hő- és hangszigetelés is társul, a garázsban pedig minden beállóban tölthetők lesznek az elektromos autók.