A portál szerint egy márciusi kormányhatározat értelmében tudományos és innovációs parkok hálózatát építik ki az ország kiemelt területein. A baranyai megyeszékhelyen létesítendő park a régió újraiparosítását és a társdalmi-gazdasági környezet revitalizációját hozhatja el.
A Park koncepciójának lényege egy olyan, innovációt motiváló egyetemközpontú ökoszisztéma kialakítása, amelyben inspiráló vállalati fejlesztési igények találkoznak egyetemi kutatásokkal, ezáltal jelentősen nőhet a térség K+F+I teljesítménye is
– mondta Betlehem József professzor, a PTE stratégiai és kapcsolati rektorhelyettese. A beruházás során a PTE tudásbázisára építenek, és az a legfőbb cél, hogy "az innovációban élen járó egészségipari és infotech vállalatok, valamint a környezet- és energetikai iparban tevékenykedő cégek települjenek Dél-Dunántúlra, amelyek jelentős gazdaságélénkítő szerepet tölthetnek be."
A Tudományos és Innovációs Park létrehozása összhangban van a Fokozatváltás a dél-dunántúli régióban elnevezésű programcsomag elemeivel, amely a PTE-re alapozott gazdaságfejlesztési program megvalósítását célozza meg. A kreativitást, a tőkevonzási képesség javítását és a fenntarthatóságot szem előtt tartó koncepció innovatív módon közelíti meg a sport, az egészségügy és az oktatás fejlesztésének kérdését, a digitalizációt és olyan regionális sajátosságokra is kitér, mint az egészség és a mezőgazdasági termelés kapcsolata, a földtani és energetikai innováció, a versenyképességet növelő új ötletek felkarolása
– hangsúlyozta a professzor. A megyeszékhelyre tervezett Science Park az egykori katonai laktanya 70 hektáros területén helyezkedhet el, a beruházás várható kezdetét és költségeit azonban még nem tudni, mivel azokat kormányhatározat fogja meghatározni. A lap információi szerint ezek előkészítése többkörös egyeztetést igényel számos érintett bevonásával, azonban ez már folyamatban van.