A bankvezér figyelemre méltónak nevezte, hogy a Takarék Csoporton belül működő kisbankok és a szövetkezeti hitelintézetek eredményei is számottevően javultak 2018-ban, és szinte az összes leányvállalat nyereséges lett, miközben sikerült érdemben csökkenteniük költségeiket. Bár a csoporton belüli átalakítások jelentős ráfordításokkal járnak, a pénzügyi eredmények mind a megelőző évieket, mind a várakozásaikat felülmúlták - mondta a lapnak.
Kiemelte: a vállalati hitelezésben a piaci átlagot jóval meghaladó, 30 százalék körüli bővülést értek el, a lakossági jelzáloghitelezésben pedig szintén a piaci átlagot meghaladva, 35 százalékkal emelték az új kihelyezések összegét.
Jól haladunk a stratégiánkban elfogadott cél megvalósítása felé, ami 2021-re 20-30 milliárd forintos, csoportszintű eredmény elérését irányozza elő
- fogalmazott Vida József. Az elnök-vezérigazgató elmondta, hogy május 1-jével létrejön az új Takarékbank, a csoport kereskedelmi bankja, amelyben első lépésben a B3 Takarék Szövetkezet, a Mohácsi Takarék Bank és a Pannon Takarék Bank egyesül. Az év második felére az új kereskedelmi bank magába olvasztja a jelenlegi Takarék Kereskedelmi Bankot, illetve azt a tizenegy takarékszövetkezetet, amelyek addig cégjogilag még külön életet élnek. A takarékok egyesülési folyamata az év végére lényegében lezárul - mondta Vida József.