Magyarország páratlan természeti és kulturális kincsekkel rendelkezik, ezeket a lehetőségeket ki kell használni, hangsúlyozta a Balaton-átevezés startpontjánál tartott sajtótájékoztatón az államtitkár. A turizmus stratégiai ágazat, a cél pedig, hogy 2030-ig a magyar turizmus teljes hozzájárulás a GDP-hez a jelenlegi 10 százalék körüli értékről 16 százalékra nőjön. A kormány célja, hogy 2030-ra Magyarország legyen Közép-Európa vezető turisztikai térsége.
A Balaton körül 26 projekt megvalósulására ad lehetőséget a kifejezetten turizmusfejlesztésre rendelkezésre álló keret. Ennek köszönhetően egyebek közt korszerűsítik, felújítják, illetve bővítik a Balatoni Bringakört, kikötők fejlesztése valósul meg, túraútvonalak, szabadidőparkok, kilátók épülnek vagy újulnak meg, és fejlesztések történnek a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén is, mondta Schanda Tamás.
A Széchenyi 2020 program keretében közel negyven sportegyesület, klub, szövetség kap támogatást kifejezetten arra a célra, hogy a lakosság körében népszerűsítse a tömegsportokat. Ennek köszönhetően mintegy 400 ezer embert sikerül közelebb hozni a rendszeres testmozgáshoz, sportoláshoz.
Az államtitkár példamutatónak nevezte a Balaton-átevezés főszervezője, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség tevékenységét, amely az egészséges életmód népszerűsítése mellett több turizmusfejlesztési projekt megvalósításában is részt vesz. A szövetség csaknem 80 éve dolgozik a sportág sikeréért, sportolói mintegy 80 olimpiai éremmel gazdagították hazánkat.
Fotó: MTI/Varga György