A lakosság előzetes igényfelmérését követően kézműves, sport-és szabadidős, gasztronómiai, bűnmegelőzési programok, helytörténeti kiállítások, valamint társasjáték klubok indulnak, melyek ingyenesek és bárki csatlakozhat hozzájuk. A városrészekben információs pontokat alakítanak ki, melyek a közösségi akciók, események bázisául szolgálnak majd.
A „Városrészi együtthatók!” című, TOP-6.9.2-16-MI1-2017-00001 azonosító számú projekt részeként az önkormányzat konzorciumban a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézménnyel közösen szerveznek programokat a belvárosban, a Népkertben, a Szentpéteri kapuban, Martinkertvárosban, Szirmán, a Petneházy bérházaknál, valamint Diósgyőr egyes részein. A 180 millió forintos támogatás hozzájárul a már meglévő helyi közösségek munkájához, valamint elősegíti új közösségek létrejöttét.
180 millió forintos uniós támogatásból, a „Miskolc Te Vagy!” című, TOP-6.9.2-16-MI1-2017-00002 azonosító számú projekt részeként az önkormányzat konzorciumban a Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft.-vel közösen szervez eseményeket az Avason, a Csabai kapuban, illetve Bulgárföld-Diósgyőr egyes területein, Hámorban és Lillafüreden.
Szintén a Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft. közreműködésével Diósgyőrben, Hejőcsabán, Görömbölyön és Miskolctapolcán is indulnak közösségfejlesztési programok, a „Legyünk együtt, tegyünk együtt!” című, TOP-6.9.2-16-MI1-2017-00003 azonosító számú projekt részeként. A 180 millió forintos projekt célja egy olyan közösség létrehozása, amely később önállóan vagy partnerségben is fenn tudja tartani tevékenységét. A programot az Európai Szociális Alap és hazai központi költségvetés 100% vissza nem térítendő támogatással finanszírozza.
A három projekt a Széchenyi 2020 program keretében 2021. december 31-ig valósul meg.