Mint írták, a gyanúsítottakat bűnszervezetben, kereskedéssel elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt tartóztatták le. Az elsőrendű gyanúsított 2018 nyarától bűnszervezetet hozott létre, a férfi külföldről új pszichoaktív anyagot rendelt, annak ellenértékét kriptovalutával egyenlítette ki.
A drog megrendelésében élettársa is közreműködött. A drogot a bűnszervezet öt tagja porciózta, csomagolta, majd országszerte különböző postákon feladva juttatta el a fogyasztókhoz. Az elsőrendű gyanúsított Budapesten több lakást is bérelt, ahol a már letartóztatott gyanúsítottak a csomagokat előkészíthették.
A fogyasztók az új pszichoaktív anyagot interneten keresztül rendelték meg az elsőrendű gyanúsítotthoz köthető weboldalokról, amelyek létrehozását, üzemeltetését és rendszeres változtatását a bűnszervezet szintén letartóztatásban lévő két informatikus tagja segítségével végezte. Az internetes áruházakat az Egyesült Államokban lévő gazdasági társaságok szerverein keresztül üzemeltették.
A megrendelők a drog ellenértékét a postának fizették meg, majd a Magyar Posta Zrt. az összegeket az elkövetői kör által megadott bankszámlákra utalta. A feladást lebonyolító gyanúsítottak a bankszámláról a posta által utalt összeget készpénzben vették fel és eljuttatták a bűnszervezet vezetőjéhez. Az eddigi adatok szerint a bűnszervezet legalább 13 ezer postai csomagot adott fel, a bankszámlákra legalább 200 millió forint bevétel érkezett.
A három újabb gyanúsítottat európai elfogatóparancs alapján Horvátországban fogták el, kedden adták át őket a magyar hatóságoknak. Közülük két ember büntetett előéletű, különös visszaeső, korábban kereskedéssel elkövetett kábítószerrel visszaélés és más bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte őket a Pécsi Törvényszék.
Címlapkép: Getty Images