A Mercure márka számára Tokaj, Budapest mellett a második desztináció Magyarországon
- írták a közleményben.
Idézték Dilek Sezert, az Accor délkelet-európai fejlesztési igazgatóját, aki a tokaji szálloda nyitását nagyszerű lehetőségnek nevezte vidéki hálózatuk bővítésére. Hozzátette, hogy a leghíresebb magyar borút környéke egyre népszerűbb szabadidős úticél.
A szálloda négy emeleten 55 modern és kényelmes szobát kínál majd, a legfelső emeleten executive apartmanokkal.
Az új szálloda tulajdonosa a többek között ingatlannal, turizmussal és mezőgazdasággal foglalkozó magyar Hotel Tokaj Kft. A cég már rendelkezik néhány szállodával az országban, például Hajdúszoboszlón. A Mercure Tokaj szállodát Sáros László jegyzi, a generáltervező a BORD Építész Stúdió.
A készülő szálló a nyolcvanas évekből származó egyedi épületben lesz, amely korábban Tokaj egyetlen szállodája volt. Tokaj - Budapest és a Balaton után - az egyik leggyorsabban fejlődő turisztikai régiónak ígérkezik Magyarországon
- mondta Tarnai Gábor, a Hotel Tokaj Kft. képviselője.
Közölték, a Mercure Tokajnak helyet adó régi épületet teljesen rekonstruálják és felújítják. Központi, Tisza-parti elhelyezkedése miatt a főbb látnivalók gyalog is könnyen elérhetők. A francia Accor szállodaipari konszernek csaknem 5100 szállodája és 10 ezer vendéglátóhelye van a világ 110 országában. Világszerte mintegy 260 ezer munkatársat foglalkoztatnak. Az 1967-ben alapított, franciaországi központú Accor SA-t az Euronext párizsi tőzsdén jegyzik.
A nyilvános cégadatok szerint az Accor Pannonia Hotels árbevétele a koronavírus-járvánnyal sújtott 2020-as évben 4,2 milliárd forintra apadt az előző évi 24 milliárd forintról, adózás utáni vesztesége csaknem 7 milliárd forint volt tavaly.
Címlapkép: Getty Images