Négyessyné Bodó Marianna tájékoztatása szerint a kiskőrösi férfi két héttel azután, hogy csalás miatt kiszabott börtönbüntetéséből szabadult, feleségével 2018 márciusában felkereste egy régi ismerősét, hogy vállalkozásának beindításához kölcsönt kérjen.
A csaló férfi a testvérét is bevonva, ígéreteik alátámasztására hamis banki letéti igazolást, illetve birtokukban lévő aranyat mutatott be, és végül az ismerőstől 13,5 millió forintot csalt ki.
Később ügyvédi letétben lévő 36 millió euró forintra történő átváltásában kérték egy másik ismerősük segítségét, akivel 180-200 millió forintnak megfelelő euró megvásárlásáról meg is egyeztek. A vádlottak azonban a forintösszeget előre kérték a letét kiváltására hivatkozva, egyben bemutattak egy ügyvédi fejléccel ellátott, hamis letéti szerződést.
Emellett a csaló házaspár valótlanul a cégük által elnyert, jól fizető ausztriai megbízás ürügyével - külföldi vállalkozási szerződés biztosítékát jelentő - 78 millió forint megfizetésére is kölcsönt kértek a nőtől. Néhány nap múlva ezen ügylet kapcsán a munkabérek megelőlegezésére további 125 millió forintot kértek. A sértettet ráadásul magukat ügyvédnek kiadó ismeretlen személyek telefonon is felhívták, megerősítve a vádlottak által előadott történetek valódiságát.
A csaló házaspár fizetési képessége igazolására hamis közjegyzői okiratba foglalt öröklési szerződést is bemutatott a becsapott nőnek, akitől így további összegeket kicsalva végül összesen 390 millió forintot szerzett meg.
Az ügyészség a többszörösen visszaeső férfit különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalással vádolja, ezért vele szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozza, házastársával és testvérével szemben pedig börtönbüntetést indítványoz. A letartóztatásban lévő férfi és társai bűnösségéről a Kiskőrösi Járásbíróság dönt.
Címlapkép: Getty Images