Távozik posztjáról a balatonalmádi Magyar-Angol Kéttannyelvű Gimnázium igazgatója. A Veszprémi Tankerületi Központ a 24.hu kérdésére közölte: Dudásné Pirik Mariann csütörtökön – vagyis a nyári vakáció megkezdése előtt – maga kérte a közalkalmazotti jogviszonyának megszüntetését közös megegyezéssel. Az intézményvezető július 1-jével távozik az elitgimnázium éléről.
Dudásné Pirik Mariann a 24.hu kérdésére megerősítette a távozását. Közölte: a döntését személyes, családi okok indokolták. Mivel az elmúlt hetekben több különböző forrásból érkeztek hírek a gimnázium további pedagógusainak távozásáról, erről is megkérdezték a leköszönő intézményvezetőt, aki ez utóbbi értesülést nem tudta megerősíteni.
A Veszprémi Tankerületi Központtól megtudta a lap, hogy vizsgálatot folytatnak a balatonalmádi gimnázium egyik tanára ellen, akit a vizsgálat idejére a munkáltató „mentesített a munkavégzés alól”. Arra a kérdésre, hogy mi a munkavégzés alól ideiglenesen mentesített tanár ellen folytatott vizsgálat tárgya, többszöri levélváltás után sem érkezett válasz a tankerületi központtól.
Ugyanakkor a lap birtokába jutott egy május 27-én kelt osztályfőnöki levél anonimizált másolata, amelyet az intézményvezetőnek címeztek. A levél hitelességét több anonim forrás megerősítette. A levélben foglaltak szerint az egyik férfi tanár óráin
főleg a diáklányok kellemetlenül érzik magukat, a folyamatos, nem megengedhető fizikai kontaktus ellehetetleníti a biztonságos tanulásra alkalmas légkört.
Erről az ügyről Dudásné Pirik Mariann, a távozó intézményvezető a tankerületi központhoz irányított. A tanár ellen folytatott vizsgálat kapcsán a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság válaszában azt írta: ezzel az üggyel kapcsolatban az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi (CXII. törvény) értelmében adatvédelmi okok miatt nem áll módjukban tájékoztatást adni.
Május végén szintén a balatonalmádi kéttannyelvű gimnáziumban azonnali hatállyal kirúgtak egy fiatal történelemtanárt is, akinek az idén érettségizett az osztálya. Az érintett tanár a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) tagja, és aktív szervezője volt a helyi tanártiltakozásoknak is.
A hivatalos indoklás szerint neki azért kellett távoznia, mert a szakmai minősítése két százalékkal elmaradt a központilag előírt szinttől. A gimnázium diákjai és a tantestület tagjai akkor a tanártiltakozások indulóját, a „Mi vagyunk a Grund” dalt énekelve, a pedagógus nevét skandálva álltak sorfalat neki, miután kiderült, hogy távoznia kell az iskolából.
Címlapkép: Getty Images