Az életterük beszűkülése miatt a nyestek egyre gyakrabban teszik át székhelyüket a városokba, ráadásul előszeretettel bújnak meg a járművek motorterében. Amellett, hogy az idő elteltével az autónk állapota mágtól is romlik, ezek a kis rágcsálók a legújabb példányokban is könnyedén kárt tudnak tenni. Hogy mi lehet erre a megoldás? A portál egy dorogi autószervizt kérdezett meg a rágcsálók okozta károkkal kapcsolatban.
A névtelenül nyilatkozó szakember kifejtette, hogy hetente 1-2 alkalommal fordulnak hozzájuk az ügyfelek, akik nem tudják elindítani az autóikat. Miután átvilágítják a járműveket legtöbbször kiderül, hogy az indítókábel a ludas, amit az este folyamán rághatott el egy nyest. Az autószerelő szerint első és könnyen észlelhető probléma lehet még az is, ha a gyújtáskapcsolás után égett szagot érzünk, vagy ha kánikulában az autó hőmérője -35 fokot mutat.
A régebbi típusú autók nagyobb veszélynek vannak kitéve, hiszen azoknak motorterét szinte nem védi semmi. Az állatok a kerekek felől szabadon be- és kijárhatnak. Ugyanakkor minél újabb egy autó, a precízebb alkatrészek miatt annál többe kerülhet a javítás. Bár teljesen nem lehet tőlük megszabadulni, már elérhetők olyan spray, amellyel ha befújjuk a motorteret, akkor a szag távol tartja a rágcsálót. Vannak, akik az elektronikus rendszerre esküsznek. A készülék emberi fül számára alig érzékelhető, de a nyestek számára elviselhetetlen ultrahangot bocsát ki, emiatt a kocsitól akár 50 méteres távolságot is tartanak
– mondta a szakember, aki szerint sokan alternatív megoldásként a saját kedvencük bundáját használják elrettentésként. Ehhez annyit kell tenni, hogy kutyánk lehullajtott szőréből pár tincser a motortérbe helyezünk. Ez nagyon jó megoldás lehet, ha nem akarjuk bántani a nyesteket, de nem is szeretnénk, ha meghibásodna az autónk.