Napközben az Északi-középhegységben, Észak-Alföldön a megerősödő nyugati szelet kísérő legerősebb lökések 60-65 km/h körül várhatók, majd estére csillapodik a szél. Ekkor főként a délnyugati országrészben labilizálódik a légkör, de késő délutánig zivatar kialakulására még kicsi az esély.
Késő délután, este egy érkező hidegfront előterében előbb a Dunántúl nyugati tájain (főleg az Alpokalján, Zalában), majd kelet, délkelet felé fejlődve a késő esti órákban elsősorban a Dél-Dunántúlon (valamint a Duna-Tisza köze déli részén) zivatarok kialakulása várható. Jobb eséllyel a délnyugati, nyugati határ közeli térségekben (Vas, Zala, Somogy határhoz közeli tájain) akár heves zivatar is kialakulhat, amelyhez viharos (ált. 70-90 km/h körüli) széllökés és nagyobb méretű (2 cm-t elérő, meghaladó átmérőjű) jég, illetve felhőszakadás (> 25-30 mm) társulhat. Az éjszakai, szombat hajnali órákban a déli, délnyugati országrészben is fokozatosan lecsenghetnek az intenzívebb zivataros csapadékgócok - írta az OMSZ honlapján.
A folytatásban
Szombaton az ország déli felében sokfelé kialakulhat eső, zápor, itt lesz hűvösebb, borongósabb az idő. Naposabb időszakok az északi tájakon lehetnek. Többfelé élénk, helyenként erős lehet az északi-északnyugati szél. A legmagasabb hőmérséklet 15 és 24 fok között alakul.
Vasárnap északon és a Dunántúlon sokfelé eső, záporok lesznek jellemzők, a kissé szeles keleti, délkeleti tájakon elszórtan alakulhatnak ki záporok. Napközben 13-24 fokra van kilátás, a borús, esős tájakon mérhetjük majd az alacsonyabb értékeket.
Hétfőn a hűvös reggel után napos-gomolyfelhős időre számíthatunk, helyenként alakulhat ki egy-egy kisebb zápor. Élénk délnyugati szélre, 19-26 fokos maximumokra van kilátás. Kedden is lehet kevés zápor, és megélénkülhet a szél, de a maximumok emelkednek, 22-29 fokot mérhetünk.
Címlapkép: Getty Images