Téli vészhelyzetek: ezekre érdemes figyelni

HelloVidék 2018. november 27. 14:00
A lakásbiztosításokhoz kapcsolódó asszisztencia-szolgáltatókhoz leggyakrabban üvegtörés és csőtörés miatt érkezik segélyhívás. Az elmúlt három évben csak ingatlanokkal kapcsolatos problémák miatt több mint, 120 ezer hívás érkezett a magyarországi szolgáltatóhoz – tette közzé a legfrissebb adatokat a világ 208 országában asszisztencia-szolgáltatást nyújtó Europ Assistance (EA) magyarországi leányvállalata, az Europ Assistance Magyarország (EAM).

A segélyhívások 35 százaléka üvegtörés miatt történt, közel harmadának csőtörés, illetve a vízvezetékek meghibásodása volt az oka. A segélyhívások 10 százaléka dugulások, összesen mintegy 25 százaléka pedig egyéb esetek: tetősérülések, gázkazánok meghibásodása, fűtéscsövek sérülése miatti, zártörések, kizárások miatti riasztások voltak.

Az egyik “tipikusan téli” és különösen kellemetlen káresemény, amikor a társasházakat érinti a csőrepedés, és a kertvárosi vagy zöldövezeti területen álló társasházat ellátó vízcső sérül meg, és a megfagyott föld miatt a hibát csak napokkal később lehet orvosolni. Napokon keresztül tartó, kemény fagyok idején előfordul, hogy “jégdugó” keletkezik a vízcsőben – ami leblokkolja a családi ház vagy társasház vízszolgáltatását. Ennek oka minden esetben az, hogy a vízcsöveket nem a megfelelő mélységben fektették a földbe.

A cég tapasztalatai szerint téli, fagyos időszakban minden évben előfordulnak az ingatlannal kapcsolatos problémák. Minden évben van olyan esetük, amikor a legnagyobb hidegben mondja fel a szolgálatot a radiátor, vagy rosszabb esetben a teljes fűtési rendszer és olyan is előfordult már, hogy az ünnepek előtti sürgés-forgás idején azért kellett a gyors segítség, mert valaki kizárta magát a lakásból vagy beletört a kulcs a zárba.

Amit érdemes megszívlelni: