A legtöbb tűzesetet a fűtőberendezések meghibásodása, illetve azok helytelen beállítása okozza. A Rockwool sajtóközleménye szerint ez elkerülhető lenne, ha a fűtés, gáz és elektromos berendezések telepítését szakemberek segítségével oldanánk meg. Ezen kívül fontos a berendezések, gázvezetékek, kémények, füstgázelvezetők rendszeres ellenőrzése, felülvizsgálata. Az ellenőrzéseket különösen fontos megejteni még a a fűtési szezon bekövetkezte előtt.
A kandalló, valamint fűtő berendezések meghibásodása esetén mérgező gáz, szén-monoxid kerülhet a lakás, ház légterébe. Az említett gáz színtelen, szagtalan révén észrevehetetlen, ezért érdemes szén-monoxid-érzékelőt elhelyezni a helyiségben.
Biztonsági intézkedésként érdemes minden házban tűzoltó készüléket elhelyezni, hogy az esetlegesen kialakult tűzet, minél hamarabb el tudjuk oltani, megelőzni a továbbterjedést, míg kiérnek a tűzoltók.
Ha az esetleges tüzet nem is minden esetben, de annak tovább terjedését megakadályozhatjuk nem éghető építőanyagok használatával. Minimálisra csökkenthetjük az éghető anyagok arányát környezetünkben, például házak szigetelésénél, - legyen az közvetlenül építkezés alatt, vagy meglévő ház utólagos szigetelésénél – válasszunk tűzbiztos, nem éghető kőzetgyapot szigetelőanyagokat.
A kőzetgyapot termékek természetüknél fogva nem éghetőek: 1000 °C feletti olvadáspontja biztosítja a legmagasabb tűzvédelmi A1 besorolásba tartozó termékek tűzállóságát.
Az épületeket és a bent tartózkodó embereket, értéktárgyakat ez által megvédik a tűztől, mivel gátolják a tűzterjedést, egy esetleges tűzeset során égve nem csepegnek, és nem fejlesztenek mérgező gázokat sem. Nem utolsó sorban pedig értékes többletidőt biztosítsanak a bent lévő emberek és értéktárgyak mentésére.
A kőzetgyapot szigetelés magát az épület szerkezetét is megóvja a tűz és a hő pusztító hatásától, mivel úgy lett megalkotva, hogy azok még tűz és magas hőmérséklet esetén is stabilak maradjanak.