A portál szerint a világ vezető mérnökképző egyeteme, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) európai képzési központot nyit a Debreceni Egyetemen. A MIT-n hét éve működő PhD hallgatókat célzó MIT Catalyst képzési program piacképes egészségügyi kutatási projekteket igyekszik tető alá hozni. 31 intézményben 88 kutatócsoport működik a program keretében és közülük 16 már a projekt- vagy termék-fejlesztésig is eljutott.
Európában 2020-ban kezdi meg működését a program 3 központ kialakításával: Madridban, Erlangenben és Debrecenben. Ezzel fontos szerepe lesz a Debreceni Egyetemnek a MIT Catalyst módszertanának európai meghonosításában, valamint a gyakorlati, orvosi-klinikai szempontok érvényesítésében, hogy a kutatási programok valós klinikai igényeket elégítsenek ki.
A programhoz a MIT elnyerte az Európai Unió pénzügyi támogatását, és az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) finanszírozását, illetve ipari partnerként a bostoni székhelyű GE Healthcare üzletága is. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlése szerint Palkovics László többször tárgyalt az MIT–vel. Áprilisában pedig az MIT és a GE központjába, Bostonba utazik, ahol egyeztet az egyetem és a vállalat vezetőivel, emellett szakmai előadásokat is tartanak.
Címlapkép: Getty Images