A polgármester rendelte el, aki szerint a helyiek közül "még mindig jelentős számban vannak, akik a kialakult veszélyhelyzetről nem vesznek tudomást, kockáztatva ezzel maguk és mások megfertőződését".
Tóth József, Polgár város polgármestere vasárnap közleményt tett közzé a település Facebook-oldalán arról, hogy részleges kijárási tilalmat vezet be.
... érzékeljük azt is, hogy még mindig jelentős számban vannak, akik a kialakult veszélyhelyzetről nem vesznek tudomást, kockáztatva ezzel maguk és mások megfertőződését. Láttunk kevésbé szükségesnek vélt lakossági találkozásokat (kontaktokat) - munkavégzés alól felmentett munkavállalókat, szociális gondoskodásban részesülő idős embereket, az iskolákban elrendelt otthoni tanulásra kötelezett fiatalokat - a város közterületein és üzleteiben. Polgármesterként úgy vélem, hogy mindannyiunk érdekében újra nyomatékosítani kell és további intézkedésekkel még inkább erősíteni szükséges az otthonmaradás fontosságát, ezért Polgáron 2020. március 23.- 30. közötti időszakra részleges kijárási tilalmat rendelek el
- áll a bejegyzésben. A rendelkezés értelmében otthon kell maradnia
- - az önkormányzat azon munkavállalóinak (közalkalmazott, köztisztviselő, közfoglalkoztatott és az egyéb munkaviszonyban lévő), akit az önkormányzat pótszabadság biztosításával mentesített a heti munkavégzés alól,
- az önkormányzat szociális ellátásában részesülő (szociális gondozásban, házi segítségnyújtásban, szociális étkezésben), 70 év fölötti polgári lakosoknak,
- az oktatás-nevelési intézményekben elrendelt szünet kapcsán otthon maradó óvodásoknak, valamint az otthoni tanulásra kötelezett általános iskolás és szakiskolás tanulóknak.
Kivétel a napi élelmiszerek és gyógyszerek vásárlása, az egészségügyi és járványmegelőzési feladatok teljesítése, valamint a napi munkába járás. Az "indokolatlannak tűnő közterületi jelenlétet" az önkormányzat közbiztonsági csoportja ellenőrzi. Ők figyelmeztetésben is részesíthetik az embereket, feljegyzéseket készíthetnek, illetve ha szükségét látják, jelezhetnek az oktatás-nevelési intézmény fenntartója, a szociális ellátást nyújtó intézmény vezetője és az érintett személy munkáltatói joggyakorlója felé.
Aki megszegi az otthonmaradási kötelezettséget, attól megvonhatják az önkormányzati pótszabadságot, felfüggeszthetik a szociális szolgáltatásokat és elutasíthatják a segélykérelmét, áll a posztban.
Címlapkép: Getty Images