Lerner János dokumentumfilmjét a tavaly októberi bemutató óta már több mint kétszázezren nézték meg tévében, és több ezren látták a magyar mozikban. Emellett a Vadonvilágot idén nyáron – egyedüli magyar alkotásként – meghívták a Shanghai Nemzetközi Filmfesztivál Egy övezet, egy út szekciójába is.
Az egészen egyedi, műfajában különleges időutazás, mintegy száz évet ölel fel és gyakorlatilag ötven éve készül. A Takarékbank támogatásával készült film a vadászútjain keresztül mutatja be a nemzetközi hírű vadász-író, gróf Széchenyi Zsigmond kalandos életét, amely összeforrt a magyar történelem és a Afrika múlt századi eseményeivel.
A lebilincselő képi világú kaland végére mindenki tisztában lesz azzal, hogy ki a vad és ki az ember, hogy miként lett a világot járt szenvedélyes vadászból a vadvilág megőrzése iránt elkötelezett ember, aki szerint, „mindegyik vadászzsákmány legszebbike, az emlék.” A Vadonvilág – gróf Széchenyi Zsigmond nyomában harmincnégy magyar és külföldi alkotással versenyzett együtt a gödöllői fesztivál dokumentumfilmes kategóriájában.
Óriási elismerés, hogy a fődíjjal távozhatunk Gödöllőről. Olyan alkotócsapatban dolgozhattam, amelyben néha a film szereplői voltak az operatőrök, vagyis igazi csapatként segítettük egymás munkáját. Valami egészen egyedit, nem elcsépeltet, műfajában különlegeset szerettünk volna készíteni. Eltökélt szándékunk volt Széchenyit nemcsak mint vadászt, utazót, de mint nagy formátumú írót is bemutatni
– mondta a díjátadást követően Vida József a film társproducere, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, akit örömmel tölt el, hogy egyre több ember gondolja úgy, hogy ezzel a filmmel sikerült méltó emléket állítaniuk egy nagy tudású, sokrétű embernek, így a jövő nemzedékei is megismerhetik Széchenyi Zsigmond munkásságát.
Címlapkép: Getty Images