Ahogy a portál írja, az állatkert 2014. júniusa óta büszkélkedhet vörös macskamedvékkel, ekkor érkezett a két nőstény, Svea és Lea Norvégiából Jászberénybe. Ezt követően három évvel később egy belgiumi állatcserével jött az akkor egy éves hím, Shifu. Leával rövid idő alatt egymásra találtak. Szerelmük gyümölcséből 2018-ban két hím kispanda, két évvel később pedig egy nőstény utód született.
Az állatkert ebben az évben sem maradt kölykök nélkül, Lea július 2-án két kispandát hozott a világra. A kölykök harmadik állatorvosi vizsgálatát a Nemzetközi Vöröspanda Napon végezték el az állatorvosok, Dr. Bakonyi László és Dr. Venczel Edit. Ennek során a kicsik egyedi azonosítót kaptak, valamint nemükre is fény derült, mindketten hímek. Sano Ago háromszázhatvan gramm, míg Sano Kali testtömege ötszáznyolcvan gramm volt a mérlegeléskor
- emelte ki a portál.
A Himalájában körülbelül 2500 méter tengerszint feletti magasságon őshonos állatok a veszélyeztetett fajok közé tartoznak. A világnap célja, hogy felhívják a figyelmet a kispandák életterének jelentős zsugorodására, a faj védelmének fontosságára.
Címlapkép: Getty Images