A Tisza-tó horgászrendje a következőképpen rendelkezik a harcsa horgászatáról:
5. Március hónapban csalihallal (élő és élettelen állapotban egyaránt), haldarabbal, műcsalival és vertikális módszerrel horgászni a Tisza-tó teljes területén tilos.
Március elsejétől tehát véget ért az a szigorú védelem, ami a Tisza-tó vermelő harcsáit óvja - írta meg a Sporthorgász. Mivel azonban ettől a naptól kezdődött a süllő, a kősüllő, a balin és a sügér fajlagos tilalmi időszaka, a csukáé pedig már február 15. óta tart, a harcsázás kizárólag olyan módszerekkel engedélyezett, amelyek kizárják ezen halfajok példányainak megfogását.
A műcsalik, élő és élettelen kishalcsali, a haldarabok, valamint a vertikális módszer használata tehát tilos.
Jó ha tudok, mely tilamak értek véget február 28-án
A Tiszavalki- és a Poroszlói-medencében november 15-től február 28-ig horgászni csak természetes csalival és egyágú horoggal engedélyezett, a pergetés, valamint az ólomba öntött, a két- és háromágú horog használata kizárólag az Óhalászi-Holt-Tiszán, a Füredi-Holt -Tiszán, a Nagy-Morotván, a Hordódi-Holt-Tiszán, az Örvényi-Morotván, a IX és VI-os számú öblítőcsatornán, és a Szartos-árkon engedélyezett.
Ezen kívül november 15-től február 28-ig tartott a vermelő halállományok védelme érdekében a szonár használati tilalom.
Illetve a vermelő kíméleti területek tilalma: a Dühös-lapos vízterülete, azaz a 33-as főút hídja (Eger patak hídja), ettől a hídtól a rábolyi gátőrházig az Eger-patak medrének bal széle, a kereknád, a gémeskút és a Bocskoros híd által határolt terület. Ezen kívül a Tisza-folyón a 407-409 fkm közötti szakasz, a Katamarán kikötő belső kikötő bejárata-423 fkm, és a 434-435 fkm közötti szakasz. Ezeken a területeken november 15-től február 28-ig mindennemű horgászat és a tartózkodás tilos, csak az áthaladás engedélyezett.
- írták, majd közölték, bővebb információ a Tisza-tavi horgászrendben olvasható ITT.
Címlapkép: Getty Images