Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos a kapolcsi sajtóbeszélgetésen emlékeztetett arra, hogy kétmilliárd forint uniós támogatást fordíthatnak a magyarországi kerékpáros szolgáltatások fejlesztésére, és mivel a Balaton környékén bringáznak a legtöbben, ezért úgy döntöttek, hogy ebből 1,2 milliárdot ebben régióban használnak fel. A programot a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) szakmai koordinálásával valósítják meg.
Princzinger Péter, az MKSZ elnöke kifejtette, hogy a Balatonbike 365 Program a Balaton Kiemelt Turisztikai Fejlesztési Térség közel 180 települését érinti. Véleménye szerint rengeteg turisztikai látványosság található a vidéken, csak ezek jelenleg nincsenek hálózatba kapcsolva, pedig ez lenne szükséges ahhoz, hogy ne csak a tóparti települések vállalkozói részesüljenek a fejlesztések előnyeiből, hanem a hátországi falvakéi is.
Rengeteg, önmagában csekély vonzerőt képviselő látványosság található a környéken, amelyek egy-egy ajánlott kerékpártúra-útvonalra felfűzve új attrakciókat hozhatnak létre. Ebben az esetben nemcsak azok jönnének el ide, akik amúgy is bringáznak, hanem elvileg bárki, aki a Balatonnál tölti a szabadságát, és rávehető fél-, egy- vagy kétnapos kerékpáros programra
- hangsúlyozta Princzinger Péter, aki úgy látja, a fejlesztésekkel teljes tavaszi és őszi szezont is ki lehetne alakítani ebben a térségben.
Révész Máriusz arra is felhívta a figyelmet, hogy a 2020-as olasz kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia harmadik magyarországi etapja érinteni fogja a Káli-medencét, és a Művészetek Völgye keretében szervezett kerékpártúrák egyik szakasza közös útvonalon halad majd a Giróével, ezért a két esemény erősítheti egymást.
Ezt követően Révész Máriusz és Princzinger Péter részt vett a BringaVölgy - Tekerő Program hétfői túráján, amely Kapolcsról Nagyvázsonyba tartott, majd Öcs és Vigántpetend érintésével ért vissza Kapolcsra.