A 200 milliós beruházás felét pályázati forrás biztosítja. 8,5 hektáron gazdálkodnak, amelyet 12-15 hektárra bővítenének, mondta el Bősze Csaba.
Az 530 négyzetméteres borfeldolgozóban tartályos és hordós érleléssel készülnek az italok. A Jászai Mari emlékház közelében lévő létesítményt labor és palackozó egység egészíti ki, valamint kialakítanak egy kóstolót, melynek nagyméretű terasza a pincészet szőlőire néz.
A beruházás költségének felét pályázati támogatásból fedezi a pincészet. A fejlesztéssel két új munkahely létrehozását vállalták, azonban a vendéglátás beindulásával várhatóan 4-5 embernek biztosítanak állást.
A vállalkozás 2018-as árbevétele 9 millió forint volt, ez a tervek szerint a következő öt évben 80-100 millió forintra emelkedik. A Bősze Pincészet tíz éve működik, Bősze Csaba elmondta, korábban 300 hektáron folyt szőlőművelés a környéken, ebből mára alig hetven hektár maradt.
A pincészet borait Ászártól száz kilométeres körben terjesztik, mintegy száz üzletet és vendéglőt szolgálnak ki termékeikkel. A későbbi tervekben szeretnének nagyáruházi hálózatokban is megjelenni a kínálattal.
Az Ászár-Neszmélyi borvidékre a könnyű fehér- és rozéborok jellemzők. Az Esterházy család Csákvári Uradalmának híres ászári mintaszőlészete és pincészete is hozzájárult ahhoz, hogy a vidék a XIX. század második felében nemzetközi ismertségre tett szert.
A területet 2009-ben átkeresztelték Neszmélyi borvidékre. Az utóbbi évtizedekben a szőlőtermesztés korszerűsítése a minőség jelentős javulását és a borvidék rangjának növekedését eredményezte. Napjainkban három jól elkülöníthető körzetben folyik a termelés, az ászári, a neszmélyi és a tatai hegyközségben. A borászokat a Neszmélyi Borút Egyesület fogja össze.