Győri Zoltán polgármester elmondta, a programra az ivóvíz előírtnál magasabb arzén-, vas- és mangántartalma miatt volt szükség. Utalt arra, hogy Békés megyében néhány éve már lezajlott egy ilyen program, abból amiatt maradtak ki, mert a település önálló vízművel rendelkezik. (2015 végén zárult egy 38 milliárd forintos, hatvanhat, többnyire Békés megyei települést érintő beruházássorozat.) A mostani fejlesztést 485 millió forintból valósították meg, a költségek 87 százalékát uniós pályázatból finanszírozták, a fennmaradó összeget kormányzati támogatásból pótolták.
Az új rendszerhez a község valamennyi, 546 lakosa csatlakozott; az egy hónapos próbaüzem lezajlott; az üzemeltetést átvette az Alföldvíz Zrt.
- közölte a településvezető.
A fejlesztés során egy új vízkezelőtelepen 126 méter mély kutat létesítettek és új vízkezelő technológiát alkalmaznak. Felújították a meglévő víztornyot, több helyen rekonstruálták a hálózatot. A vízmű automatikusan üzemel az új villamos berendezések és új irányítástechnikai rendszer segítségével.
Címlapkép: Getty Images