Szenzációs hír érkezett a magyar ivóvízről: ezt jobb, ha te is tudod
A közműves ivóvíz a hazai települések túlnyomó többségén biztonságosan fogyasztható - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
A közműves ivóvíz a hazai települések túlnyomó többségén biztonságosan fogyasztható - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
Több településen baktériumokat, illetve szennyeződésre utaló algákat mutattak ki az ivóvízből. Ezért ezeken a településeken az ivóvíz csak forralás után fogyasztható.
A betegek száma 560-nál is több, a járványügyi vizsgálat során kiderült, hogy egyetlen vételezett vízminta sem felelt meg az "ivóvíz" minőségnek,
Az év 10. hetében a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben országos átlagban tovább csökkent.
Már jó ideje sárgás-barnás lé folyik a csapokból több településen is az országban. Legutóbb a Berettyóújfaluban élők számoltak be arról, hogy furcsa színű víz folyik a csapokból, de más településén is gond van a vízzel.
A békés megyei Szeghalom település közösségi oldalán azt írják, több lakos jelezte mind az önkormányzat, mind a képviselők felé, hogy a csapból folyó ivóvíz ihatatlan és kritikán aluli minőségű.
A DMRV Zrt. Facebook-oldalán felhívást közölt arról, hogy a másodfokú hőségriasztásra, valamint a megnövekedett ivóvíz-igényre tekintettel arra kérik a lakosságot tizenöt, Budapest környéki agglomerációs településen.
A rendelet hatálybalépésével megváltoztak az ivó- és fürdővízzel érintkező anyagok higiénés minősítésének és forgalmazásának engedélyezésére vonatkozó szabályok.
Hamarosan több összetevő alapján kell vizsgálni az ivóvizek minőségét, csökken egyes, egészségre kockázatos anyagok megengedett aránya, a magánkutaktól pedig a közműves hálózat használata felé kell terelni a lakosságot.
Az utóbbi hetekben többször szóltak a hírek arról, hogy egyes vízszolgáltatók korlátozták a vízhasználatot. A rendkívüli aszály rádöbbentett mindenkit arra, hogy a csapból folyó víz drága kincs.
Több lakossági panasz is érkezett Zamárdi, Balatonendréd, Siófok és egyéb településekről, hogy az szaga van a ívóvíznek, nem is akármilyen. Büdös!
Bár vonul le az árvíz, most újabb veszélyekre figyelmeztetnek: az egészségét is kockára teszi az, aki csak úgy, akár ingóságainak mentve is, belegyalogol a piszkos vízbe. Vannak települések, ahol már az ivóvíz fogyasztása is tilos!
A 71 kilométer hosszú páros távvezeték, valamint az új víztorony 910 nap alatt készül el, idén november közepére.
További problémát jelent, hogy három liter a napi fejadag, ami mondjuk a napi kávé, tea adag mellett egy leves hőzéséhez már kevésnek bizonyulhat.
A világban nyolcmilliárd emberből kétmilliárdnak nem jut megfelelő minőségű és mennyiségű ivóvíz: a vízfogyasztás kétszer olyan gyorsan nő, mint a népesség.
Összesen 900 millió forintból korszerűsítették a csatornahálózatot Nagykanizsán. A beruházás során két sűrűn lakott utcában százévesnél idősebb ivóvízvezetéket cseréltek ki.
A természetes ásványvíz emberi fogyasztásra szánt víz, számos feltételnek kell megfelelnie: nem tartalmazhat olyan mennyiségben mikroorganizmust, parazitát, kémiai- vagy fizikai anyagot, ami az egészségre veszélyt jelenthet.
Mit tudunk az ásványvízről? Mennyit fogyasztanak belőle a magyarok? Mit lehet tudni az ivóvízről? Vannak területek, ahol inkább jobb elkerülni? Cikkünkben most ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.
Nemzeti Népegészségügyi Központ friss, ivóvízről szóló jelentése alapján még mindig vannak az országnak olyan részei, ahol gondok vannak a csapvízzel. Továbbra is van 10 olyan település, ahol az arzéntartalom magas.
A nyári hőségben jelentősen növekszik az ivóvízigény, erre az időszakra az ivóvízszolgáltatók most is előre készülnek, hogy biztosítani tudják a lakosság számára az egészséges ivóvizet - közölte a Technológiai és Ipari Minisztérium.