Még kedden megjelent a Magyar Közlönyben az egészségügyben dolgozók 18 százalékos fizetésemeléséről szóló jogszabály. Az új bértábla szerint a megemelt bérek bruttó 288 914 forinttól 1 009 968 forintig terjedhetnek. Csakhogy közel 8000 szakdolgozó kimaradt az egészségügyi béremelésből. Az elégedetlen ápolók néhány napja tiltakozásba kezdtek - írta az Infostart.
A kormány az idei béremelésre 50 milliárd forintot különített el, és az ápolói béremelés közel 84 ezer, a műszaki területen pedig 24 ezer embert érint. Az egészségügyi szolgáltatók erre a célra havonta dolgozónként 57 600 forint béremelésre fordítható támogatási összeget igényelhetnek – ismertette Takács Péter egészségügyi államtitkár.
A most bejelentett 18 százalékos többlet nem ad alapot az elégedettségre
– kommentálta a Népszavának a béremelést Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) elnöke, aki hozzátette: "Ez ugyanis a magas infláció miatt még a keresetek értékének megőrzéséhez is kevés."
Néhány csoport, az alapellátó fogorvosok és háziorvosok pedig úgy látják, hogy ők – pontosabban praxisaikon keresztül szakasszisztenseik – még ebből is kimaradnak.
Dúl Zoltán szombathelyi gyermek fogorvos a lapnak jelezte, hogy a jogszabályból kimaradt az alapellátók praxisaiban alkalmazott mintegy 8000 szakdolgozó. Az erre a területre vonatkozó béremelésről egyelőre csak szóban van ígéret.
A béremelés mértékével elégedetlen ápolók a munkahelyeiken néhány napja egyen pólót viselnek, amint az olvasható, hogy
„A gyógyítás nem várhat, ezért az elismerés sem!”
, jelezve: a béremeléssel nem lehet augusztusig várni.
Címlapkép: Getty Images