A számok nem hazudnak: kiderült, melyek a legélhetőbb városok Magyarországon
Egy friss felmérés szerint hazánkban Budapesten, Debrecenben és Pannonhalma környékén a legjobb élni.
Egy friss felmérés szerint hazánkban Budapesten, Debrecenben és Pannonhalma környékén a legjobb élni.
Az állami egészségbiztosító adatai szerint hatvan napon túl több mint 30,4 ezer beteg vár valamilyen műtétre.
Újra működik a gyereksebészet Szegeden, miután az NNGYK hatósági eljárás keretében kötelezte a szolgáltatót, hogy haladéktalanul biztosítsa a helyi szakellátást a területi ellátási kötelezettségének.
Több osztályon már kórtermeket zárnak le csak azért, mert nincs elég ápoló. Van olyan magyar kórház, ahol már nincs negyven alatti dolgozó.
Nem láttak el a váci ügyeleten egy fulladó kétéves kisfiút, mert nem volt ott asszisztens, aki be tudott volna lépni a számítógépes rendszerbe.
Leáll Dunaújvárosban a tüdőgyógyászati járóbeteg-szakellátás. A helyieknek a szakemberhiány miatt korábban már más egészségügyi ellátásért is Székesfehérvárra kellett utazniuk.
A Somogy Megyei Kaposi Mór Kórház például nem tud néhány napon bronchoszkópos ügyeletet adni humánerőforrás-hiány miatt, a betegeket Pécsre, illetve Zalaegerszegre kell vinnie a Mentőszolgálatnak.
Továbbra is óriási gondot okoz a betöltetlen háziorvosi praxisok száma Magyarországon. A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) felmérése szerint a körzetek 12,8 százalékában nincs állandó orvos.
Vagy két tucat kórházvezetőt menesztett Pintér Sándor belügyminiszter és a megbízott Országos Kórházi Főigazgató szerdán. Az érintettek között van két országos intézet vezetője, 7 megyei és 15 városi kórház igazgatója is - közölte a Népszava.
Egyes gyógyászati cikkek esetében egy év alatt drámaian csökkent a betegeknek rendelt eszközök száma, a kormány eredetileg a visszaélések miatt szigorította ezeknek az eszközöknek a felírását.
Több mint 30 ezer beteg sorakozik a műtéti várólistákon: a betegek száma a koronavírus-járvány óta nem állt vissza a pandémia előtti állapotra.
Rendőrképzőbe küldik a leendő kórházigazgatókat, a kiképzésén azoknak kell részt venniük, akik tavaly év végén váratlanul és extra gyorsasággal felmentett főigazgatók helyére kerülhetnek.
Több osztályon már kórtermeket zárnak le csak azért, mert nincs elég ápoló. Van olyan magyar kórház, ahol már nincs negyven alatti dolgozó.
A nyári időszakra visszaköltözik az orvosi ügyelet Tahitótfalura, azt ugyanakkor egyelőre még nem tudni, hogy milyen időszakban, milyen ellátásért mehetnek majd az ügyeletre a Dunakanyarban élők.
A béremelés 84 ezer egészségügyi szakdolgozót érint a szakrendelőkben, kórházakban, valamint tízezer embert, aki háziorvosi, házi gyermekorvosi és fogorvosi ellátásban dolgozik.
Január utolsó két napján újabb öt úgynevezett kijelölő határozatot tett közzé a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ, amelyben egyes kórházi ellátásokat más intézményekbe helyeznek át.
Egyre hízik a magánegészségügyi szektor Magyarországon, a kínált szolgáltatások köre is folyamatosan bővül és a lakosság mind nagyobb arányban veszi azokat igénybe.
Jelenleg több mint 48 ezer magyar várakozik műtéti beavatkozásra, és a számuk egyre nő. Szaruhártyaműtétre egész Magyarországon 448 napot, térdprotézisműtétre pedig Szombathelyen 726 napot kell várni – vagyis 2 évet.
Egy korábban elfogadott jogszabály szerint 2024. január 1-től nem lehet bérnővért alkalmazni az állami egészségügyben, csak kivételes esetben. A szakértők szerint a szigorítás egész biztos, hogy kapacitáscsökkenéssel fog járni. .
Az új épület lehetőséget teremt az meglévő és leendő szakdolgozóknak, hogy a legmodernebb környezetben ismerkedhessenek meg az egészségügyi képzés csúcstechnológiáival.