Ahogy a portál írta, érdekesség, hogy idén a legtöbb sikeres pár (5 db) Szombathelyen költött, évek óta Bajánsenye és Körmend voltak a „leggólyásabb” települések. Ez csak annyit jelez, hogy utóbbi települések lettek egyre kevésbé vonzóak a gólyák számára, Szombathelyen nagyságrendileg ennyi szokott költeni.
7 településen költött 2-nél több gólyapár:
- 6 pár volt Bajánsenyén, ebből 3 volt sikeres (6 fióka),
- 5-5 pár volt Körmenden ill. Szombathelyen (8, ill. 15 fióka),
- 4 pár Sárváron (ebből 3 sikeres, 7 fióka),
- 3-3 pár Balogunyomon (2 sikeres, 3 fióka),
- Szentgotthárdon (2 sikeres, 4 fióka)
- és Sorkifaludon (3 sikeres, 5 fióka).
A felmérést dr. Gyurácz József, Harsányi Krisztián, Koszorús Péter, dr. Kóta András, Somogyi Csaba, Rába Veronika és Wéber Krisztián végezték. A koordinálás, adatösszesítés és az MME online adatbázisába való rögzítés dr. Kóta András munkája volt.
Folyamatosan kerestük a színes gyűrűvel jelölt gólyákat. Az egyik talán legérdekesebb megkerülés a rábapatyi fészken történt, itt egy olyan madár kezdett költésbe, aki 2010-ben Németországban, Drezda mellett kapott fiókaként gyűrűt. Az eltelt 9 évben nem olvasták le sehol gyűrűjét, most párjával 2 fiókát nevelt kelési helyétől csaknem 500 km-re légvonalban.
Idén második alkalommal megrendeztük a Vasi Gólya Road Show-t. Szombathelyen, Náraiban, Nardán, Toronyban, Sében, Bükön és Lukácsházán tartottunk bemutató gyűrűzéseket. A kissé szemerkélő eső megnehezítette a dolgunk, de azért így is sok tucat érdeklődő simogathatta meg saját településének fiókáit.