Több száz gólya jelent meg ebben a vármegyében: mutatjuk, hova építhetik fészküket a madarak
Harmincöt éves rekord dőlt meg Békés vármegyében: idén 320 fehér gólya pár 1102 fiókát nevel.
Harmincöt éves rekord dőlt meg Békés vármegyében: idén 320 fehér gólya pár 1102 fiókát nevel.
Dunaföldvár belterületén, a 6-os út mellett fészkelő gólyapár egyik tagját még június elején áramütés érte. A bejelentők kérték a fiókák kimentését, attól félve, hogy az egyedül maradt gólyaszülő nem lesz képes ellátni őket, adta hírül a nemzeti park.
Az adoptálásra került fiókák közül a kettő nagyobbik az mentett tojásból, inkubátorban kelt, idáig ember által nevelt.
Az iváncsai gólyafészekbe vasárnap, este fél 10 előtt pár perccel érkezett az idei első tojás, amit egy helyi gólyafigyelő kamera is rögzített.
A Nagykőröshöz közeli Kocsér Községi Gólyakamera felvétele szerint megérkezett a téli útját befejező gólya, aki múlt vasárnap reggel tért haza.
Azt, hogy pontosan hol kell a madarak érdekében beavatkozni, azt a szolgáltató, a nemzeti parkok, és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakemberei közösen határozzák meg.
Gólyavédelmi Központ nyitotta meg kapuit a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Bodrogkeresztúron, ahol 180 négyzetméteren várja a látogatókat egy interaktív, gólyákról szóló tárlat - tájékoztatta az MTI-t a Zöld Kör természetvédelmi egyesület.
Az érintett terület a ritka fekete gólyák és a szintén védett fehér gólyák egyik fontos táplálkozóhelye és vonulási útvonala a régióban. A mostani beruházással összesen 12 kilométernyi hálózat vált biztonságossá az itt élő madarak számára.
Új gólyarekordról adott hírt közösségi oldalán a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont. A fiatal madár egy nemescsói fészekben született, és légvonalban 9037 kilométert tett meg a vasi falutól a Dél-afrikai Köztársaságig.
A téves riasztások után most valóban egy hazatért gólyát fotóztak. Vizslás-Újlak térségében találkoztak vele.
A szakértők szerint jó év ez a gólyákra: Győr-Moson-Sopron megyében közel 400 fiókát nevelnek fel idén a gólyaszülők.
A kőszegi mentőközpontban kikelt fiatal fehér gólya kijár külső területekre táplálkozni, valószínűsíthetően egy ilyen alkalommal lőhették lábon egy légpuskával. Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság büntetőfeljelentést tett az ügyben.
Náddal és gallyakkal körbeszőtt biztonságos otthont építettek a kömlődi gólyáknak, ugyanis az elmúlt negyven évben nem tisztelte meg a Vértes hegység lábánál lévő falut egyetlen kelepelő sem.
Hatalmas felzúdulást keltett Gelejen, miután egy háztulajdonos riasztóval zavarta el a gólyákat a ház előtti fészekből.
Gurit, a gólyát Jászapáti lakosai mentették meg a fagy- és az éhhaláltól. Az állat gyógyulását pedig most az interneten is nyomon követhetjük. A gólya az állapota miatt nem tudott elrepülni, ezért Magyarországon várja, hogy beköszöntsön a tavasz.
Meglepve vették észre Nemesbődön, hogy felakadt a villanyvezetékre egy gólya a fészek közelében, és nem tud onnan a madár lejönni. Videó is készült a helyiek mentőakciójáról.
Telefonos applikációval bővült a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) gólyafészek adatbázisa, amely így még egyszerűbbé teszi a lakosság számára a megfigyelésen alapuló adatszolgáltatást.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Monitoring Központjának most elkészült összesítése alapján a 4100 párra becsült hazai fehérgólya-állomány számára a tavalyi aszályos év átlagos költési sikert hozott.
Nem mindennapi látogatója akadt a rendőröknek ma délelőtt Sárbogárdon. A rendőrkapitányság udvarára ugyanis egy gólya sétált be, és bár állományba nem vehették a rend őrei, alaposan megitatták a szomjas madarat.
Előfordul, hogy az időjárás szeszélyessége egy-egy költözőmadár radarját is megzavarja, és még ilyenkor sem vonul melegebb éghajlatra. Bár a szakértő szerint ennél a Békés megyei gólyánál más a helyzet.