Ellepték az ördögűzők Mohácsot: hat napon át temetik a telet a maskarás busók
A busójárás leglátványosabb programjait a hagyományoknak megfelelően az idén is farsangvasárnap tartják, hozzuk is a programokat!
A busójárás leglátványosabb programjait a hagyományoknak megfelelően az idén is farsangvasárnap tartják, hozzuk is a programokat!
A tervek szerint minden eddiginél több, 2500 maskarás és 71 busócsoport vesz részt a mohácsi, téltemető, tavaszköszöntő népszokáson, az idén február 8. és 13. között zajló busójáráson.
A tervek szerint rekordszámú, 2200 maskarás és 70 busócsoport vesz részt a hagyományos mohácsi téltemető, tavaszköszöntő népszokáson, az idén február 16. és 21. között zajló, tizenöt helyszínen kétszáz programot kínáló busójáráson.
A súlyosbodó járványhelyzet miatt nem tartják meg a februárra tervezett busójárást Mohácson.
Soha nem látott számú maskarás búcsúztatja a telet az idei busójáráson.
80-100 ezer látogatóra számítanak.
Kik a sokácok, hol találkozhatunk velük Magyarországon és mi mindent érdemes tudni hagyományaikról, kulturális örökségükről – és nemmellesleg a gasztronómiájukról?
A különleges épület létrejöttét 3 millió forinttal az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatta.
A mohácsi busójárás a farsanghoz kötődő népszokás, egyfajta téltemető vigasság. 2009 óta az Unesco szellemi öröksége, 2012 óta hungarikum. A busójelmezek és maszkok játsszák a legnagyobb szerepet a felvonuláson, amit idén február 24. és március 1. között rendeznek meg.
Megkezdődött a leghíresebb hagyományos farsangi rendezvény, a mohácsi busójárás, ahol idén 64 búsócsoport, 1750 busója és más maskarások űzik a telet és szórakoztatják a kis Duna-parti város látogatóit.
Több mint 850 millió forintból újulnak meg a busójárás színterei Mohácson.