Nagy változás jöhet a permetezésben Magyarországon: erre készülhetnek a gazdák
Az elmúlt időszakban Magyarországon kifejezetten erősödött az érdeklődés a felmérő és a permetező drónok irányába.
Az elmúlt időszakban Magyarországon kifejezetten erősödött az érdeklődés a felmérő és a permetező drónok irányába.
Drónpilótaképzés indult a Soproni Egyetemen, a gyakorlati oktatást 13 újonnan beszerzett pilóta nélküli repülő eszköz segíti.
Az agráriumban a műholdak által készített felvételekhez hasonlóan a drónos monitoring is megvalósítható szolgáltatásként - hangzott el a Portfolio Agrárium 2023 konferencián.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az engedélyezett felnőttképzési intézmények figyelmét, hogy mostantól jelentkezhetnek a pilóta nélküli légijárműves (drónos) növényvédelmi alapképzés megszervezésére és lebonyolítására.
Speciális drónokkal kísérletezik a Galambosi Rizskísérleti Telepén a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) - közölte a MATE az MTI-vel szerdán.
Elhalasztották a pilóta nélküli légi járművekkel végzett műveletekre vonatkozó szabályokról és eljárásokról szóló rendeletek alkalmazásának határidejét.
Az agrárium drónjait elsősorban terepfelmérésre, a vízellátottság vizsgálatára használják, nagy lehetőséget látnak benne a szakemberek. Egyre többen alkalmazzák is őket.
Így még nem láttad a Balatont.
Magyarország madárszemmel.
Milyen kiadásokkal, és milyen megtérüléssel kell számolnia annak, aki ebben gondolkodik? Mennyibe kerül, mik az előnyei és hátrányai?
A 2022-es és a 2023-as évek nagyon jelentősek voltak a drónos növényvédelem tekintetében, jóformán valamennyi akadály elhárult a technológia gyakorlati alkalmazása elől.
Január végén indul a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilóta képzése Szarvason. A képzési tematika nem csak a növényvédelmi, térinformatikai, jogi és repüléstechnikai ismereteket tartalmazza.
A légi permetezésre vonatkozó jogszabály módosításával az Agrárminisztérium együttműködésben az Innovációs és Technológiai Minisztériummal megalkotta a drónokkal történő növényvédő szer kijuttatásának jogszabályi környezetét,
Íme, így zajlott a Dunát keresztező távvezeték áthúzása a folyó felett Gönyűnél. Az előköteleket ugyanis nem hajókkal vezették át a két oldal között, hanem ipari drónnal. Erre az innovatív megoldásra Magyarországon még nem volt példa.
Kutatódrón is segíti a Tisza Horgászegyesület halőreinek munkáját.
Gyönyörű drónvideó készült a Heves megyei Bélkő-hegyről. Lenyűgöző látvány madártávlatból a Bükk-fennsíkot körülölelő sziklasor!
Komoly balesetveszélyt jelenthet a vadonélő állatok videózása drónnal.