Újra megjelenhet a súlyos betegség Magyarországon? Mutatjuk, mire számíthatunk
Elsősorban a legyengült immunrendszerű gyerekek lehetnek veszélyben, illetve az olyan felnőttek, akiknek a védettsége már csökkent.
Elsősorban a legyengült immunrendszerű gyerekek lehetnek veszélyben, illetve az olyan felnőttek, akiknek a védettsége már csökkent.
Póta György gyermekorvos szerint az oltást még most is érdemes beadatni, mert bár emelkedik az esetszám, influenzajárványról még nem beszélhetünk. Az ügyeleti rendszer változása pedig nehezítheti az ellátást.
A zalaegerszegi önkormányzat most gyermekorvost keres a VII. körzetbe, mivel a korábbi orvos, dr. Chilla Emese nyugdíjba vonult, így ez ő helye üresedett meg.
A polgármester videóüzenetében a maszkviselésre hívta fel a lakosság figyelmét.
A járványhelyzet egyik napról a másikra változtatta meg az alapellátás megszokott rendjét, és felszínre hozott régóta megoldatlan problémákat. Az egyik ilyen az elöregedett házi gyermekorvosi hálózat.
A Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke az InfoRádióban elmondta, miként készíthetjük fel gyermekünk szervezetét a közösségbe kerülés egészségügyi kockázataira.
A légúti tünetek mellett néha gyomor- és bélrendszeri panaszok is előfordulhatnak, például hasmenés, hányinger, hányás. A betegség lappangási ideje általában 1-7 nap.
Két orvos látta el a feladatokat eddig Kőszegen, de év végén mindketten nyugdíjba mennek. A város már fél éve keres új orvosokat, eddig sikertelenül. A Házi Gyermekorvosok Egyesülete szerint országos probléma az orvosok magas átlagéletkora.
A Házi Gyermekorvosok Egyesülete úgy becsüli, hogy öt-tíz éven belül megugrik a pályát – koruk miatt– odahagyó orvosok száma.
Örömmel fogadta az orvostársadalom, hogy szeptembertől kötelezővé válik a bárányhimlő elleni védőoltás. De a szakemberek szerit ez csak a kezdet, újabb vakcinákat kellene kötelezővé tenni.