Gyönyörű égi jelenséget figyeltek meg Magyarország felett: kevesen látnak ekkora csodát
Nem lehetett nem észrevenni a különleges égi csodát, ami valósággal felrobbant az égbolton. Te láttál már ilyen érdekes dolgot? Tudod, mi lehet ez?
Nem lehetett nem észrevenni a különleges égi csodát, ami valósággal felrobbant az égbolton. Te láttál már ilyen érdekes dolgot? Tudod, mi lehet ez?
Az Orionidák meteorraj csúcspontja minden évben október 21-22-re esik, így ha szerencsénk lesz, és tiszta az égbolt, nézzünk fel, mert különleges látványban lehet ma este részünk.
A Leonida meteorraj maximuma november 17-én volt, de a gyakran felhős, borult idő eddig nem igazán kedvezett a meteorok megfigyeléséhez. Ez most egy kivételes hajnal volt.
A nemzeti parkok egyedülálló, a csillagképek, meteorok, hullócsillagok varázslatos világába kalauzoló éjszakai programjaira hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium (AM), kiemelve az ország három, nemzetközileg is elismert csillagoségbolt-parkjának kínálatát.
Az évkezdet legfontosabb és leglátványosabb csillagászati eseménye a Quadrantidák meteorraj érkezése: a meteorraj 130 hullócsillagot rajzolhat az égboltra.
A nyári égbolt egyik legnagyobb látványossága a Perseida-meteorraj, amelyet ezekben a napokban lehet megfigyelni. Több nemzeti parkunkban is programokkal készülnek a különleges égi jelenségre, csillagászati bemutatók, esti séták várják a látogatókat.
Az Időkép fonyódi kamerája azt a pillanatot csípte el, amikor a Balaton fölött húzott el és egy pillanatra megvilágította a vizet. Az ország különböző pontjairól is lehetett látni.
December 13-14-én éjjel éri el a maximumát a Geminidák rajzása, óránként akár 120-140 meteort is lehet észlelni. Elmondjuk, mit tegyél, ha te is szeretnél gyönyörködni a nem mindennapi látványban!