El se hinnéd, milyen különbségek vannak: így vásárolnak otthont a különböző generációk
Soha nem volt ekkora kontraszt a legkevesebb és a legtöbb pénzből ingatlant vásárlók között, mint most.
Soha nem volt ekkora kontraszt a legkevesebb és a legtöbb pénzből ingatlant vásárlók között, mint most.
Komárom-Esztergom kedvező négyzetméterárakat, Fejér központi elhelyezkedésű településeket és fejlett infrastruktúrát, Veszprém pedig kiváló Falusi CSOK-os lehetőségeket tartogat a vevőknek.
Érvénytelenítette a Pécsi Ítélőtábla egy Balaton-parti ingatlanközvetítő cég blankettaszerződésének tisztességtelen kikötéseit a napokban hozott jogerős határozatával.
A nagyvárosi ingatlanok mellett a jó elhelyezkedésű kistelepülések lehetnek az otthonkeresők és befektetők elsődleges célpontjai.
Járjunk utána, hogyan alakult az idei évben az ingatlanpiac: milyen életkorú vevők vásároltak, milyen ingatlanok fogytak készpénzért, hitelért cserébe 2023 évében?
A magyar ingatlanpiacon nagyjából minden huszadik vevő külföldi: arányuk 4-5 százalékot tesz ki az évi 5-6 ezer megvásárolt ingatlannal. Hol vásárolnak a legszívesebben?
Idén otthonteremtésre, országos átlagban a tavalyinál 3 százalékkal, 1 millió forinttal költöttek többet a vevők, míg Budapesten több mint 2 millió forinttal lett drágább átlagosan a lakásvásárlás.
A kamatemelkedés miatt kevesebben vannak azok, akik úgy költöztek másik - jellemzően nagyobb, jobb - ingatlanba, hogy megtartották a régit, és annak kiadásából finanszírozták a hiteltörlesztést.
Az 1848. március 15-i eseményeknek nevezetes helyszínei jelenleg a legdrágább fővárosi utcáknak, tereknek számítanak - derül ki az ingatlan.com március 15-i ünnep apropóján készült összeállításából.
A KSH jelentése szerint az első negyedévi 8,9 százalékról a második negyedévre 6,3 százalékra mérséklődött a használt lakások árának emelkedése, míg az újaké 6,6 százalékról 3,3 százalékra lassult.
Érdekes helyzet alakult ki a magyar ingatlanpiacon:, már nem Budapest a legkevésbé megfizethetőbb város.
A vidéki nagyvárosokban zajló ipari beruházások jelentősen hozzájárulnak a lakásárak felzárkózásához is.
Nagyobb pénzügyi terhet jelenthet 2024-től egy új építésű ingatlan megvásárlása CSOK-kal a városokban: ezek 5%-os áfája nem lesz visszaigényelhető.
Tényleg várható a CSOK Plusz miatt egy felélénkülés, vagy az járt jól, aki még idén belevágott az ingatlanvásárlásba?
A magas infláció okozta reálbércsökkenés és az alacsony fogyasztói bizalom miatt továbbra is mérsékelt kereslet jellemzi a hazai lakáspiacot, a III. negyedév a 2014-es szintet idézte.
Az eladó lakóingatlanoknál a korábbi hónapokban látható lendületes kínálatbővülés lelassult. A kereslet pedig továbbra is visszafogott, de van, ahol már megjelentek a csokos vevők.
Fokozódik a kereslet a medencés kerttel rendelkező házak iránt, emiatt a hasonló adottságú ingatlanok között nyolc-kilenc százalékkal többe kerülnek azok, amelyekhez medence is tartozik.
Novembertől új szabályok vonatkoznak a lakások energiatanúsítványára.
Meglepően sokan döntenek úgy a nyugat-romániai megyékből, hogy a határhoz közel, valamelyik kelet-magyarországi településen vásárolnak ingatlant – jóval olcsóbban, mint Romániában.
Míg két-három évvel ezelőtt nagy átlagban húsz millió forint elegendő volt egy ingatan megvásárlásához, addig ma már legalább harminc millió forint kell egy átlagos lakás vagy telek megvételéhez a Duna House elemzése szerint.