Koronavírus: ebbe a kórházba szállítják Miskolcról a fertőzötteket
Leállították a betegfelvételt Miskolcon, így aki oda kerülne koronavírus-fertőzéssel, azt most egy egri kórházba szállítják.
Leállították a betegfelvételt Miskolcon, így aki oda kerülne koronavírus-fertőzéssel, azt most egy egri kórházba szállítják.
Amennyiben ilyen mértékben növekszik a betegek száma, a három megyét ellátó, százötven fő befogadására alkalmas járványkórház rövid időn belül megtelhet.
Korábban dr. Szepesvári Szabolcs, a kiskunhalasi kórház főigazgatója szerint a járványügyi előrejelzések alapján hamarosan meg kell nyitni a kiskunhalasi mobil konténerkórházat.
A miniszterelnök a Kiskunhalason rekordidő alatt felépített mobil járványkórházat kereste fel, látogatásáról videó is készült. Egy védőruha-varróüzemet is felkeresett, az általában egyenruhákat varró női rabok ugyanis most átálltak látogatói védőruhák gyártására.
A konténerkórház a tervek szerint 150 fő befogadására alkalmas, az egészségügyi és a járványügyi szakmai tevékenységet szolgálja ki és támogatja. A Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet területén húzták fel.
Az átalakításra és az osztályok költöztetésére a koronavírus-járvány miatt van szükség, hogy a régióban is működhessen egy mindenre felkészült járványügyi intézmény.
A kiskunhalasi, 150 ember befogadására alkalmas konténerkórház mellett több vidéki városban kezelhetnek majd igazoltan koronavírus-fertőzött betegeket.
Az intézkedésre azért van szükség, hogy az intézmény az eddiginél is intenzívebben vehessen részt a koronavírussal fertőzött betegek gyógyításában. Mostanáig a Borsod, a Heves és a Nógrád megyei koronavírusos betegeket is Miskolcon látták el.
Egyelőre 12 intenzív ágy van a legsúlyosabb állapotú betegek ellátására, és legfeljebb 40-ig lehet bővíteni ezt a kapacitást. A megbízott osztályvezető főorvos szerint minden technikai eszköz rendelkezésre áll a nyitáshoz.
A járványügyi dinamika azt mutatja, hogy nem olyan sokára meg kell nyitni a mobil konténerkórházat. Erről folyamatos egyeztetés történik a járványügyi hatóságokkal, a tiszti főorvossal és a minisztériummal – nyilatkozta dr. Szepesvári Szabolcs főigazgató.
A tatabányai Szent Borbála Kórházat is járványügyi célra kijelölt intézményként üzemel április 3-tól, így mostantól az intézményben is kezelhetnek koronavírusos betegeket.
A tájékoztatás szerint a kórházban egy olyan egészségügyi ellátó egységet alakítottak ki, amely kizárólag a Covid-19 vírus okozta járványveszély megelőzésére, illetve a megbetegedettek ellátására áll rendelkezésre.
A kórház összes telephelyén a járóbeteg ellátásokat üzemeltetik, de továbbra is kizárólag a sürgős, életveszélyes, sürgős szükséget szenvedő, vagy az ellátás elmaradása esetén vélhetően maradandó egészségkárosodást elszenvedő betegeket látják el.