Kóbor kutyák tartják rettegésben Kolocsát: nem tűri tovább az önkormányzat
Az elmúlt évben az állattartással összefüggő szabályok jelentősen megváltoztak, az előírások megszegéséért kiszabható büntetés összege jelentősen megemelkedett.
Az elmúlt évben az állattartással összefüggő szabályok jelentősen megváltoztak, az előírások megszegéséért kiszabható büntetés összege jelentősen megemelkedett.
Hetek óta félelemben tartják a kutyák a helyieket. Sokan nem mernek kimenni az utcára, ha meglátják őket.
Elképesztő támadás: kóbor kutyák téptek szét több tucat muflont a Somoskői Vadasparkban. Az állomány háromnegyede elpusztult.
A kistelepülések kutyapopulációjának „mederben tartása” és a nem kívánt szaporulat megelőzése érdekében indított ivartalanítási programot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A gazda nélkül tekergő, nagyobb testalkatú kutyák ugatni kezdtek és támadóan felé vették az irányt.
Mint minden szilveszterkor és újévkor, ezúttal is nagyon sok kutyus szaladt világgá félelmében.
Az ultrahangos kutyariasztó és a természetes kutyariasztó szerek megelőzik a bajt: így segít a kutyariasztó spray, ám a kutyariasztó síp sem utolsó, ha védekezésről van szó!
A gyepmesteri szolgálatot kiszámlázzák a kutya tulajdonosának. Ezen felül az ebtartó további pénzbírsággal is sújtható.
A balesetben végül nem sérült meg a kutya, aki azóta szerető otthonra lelt.
Az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból kiderül az is, hogy tízből kilenc kutya vidéken tűnik el.
Mit látnak a szakemberek? Csökkent vagy nőtt az utcán kóborló állatok száma? Mit tehetünk, ha magában csatangoló, esetleg sérült állattal találkozunk az utcán? Kihez érdemes fordulni ilyen esetben?
Több megkeresést kapott az önkormányzat a kóbor kutyák ügyében, pozitív változást szeretnének elérni Csökölyben.
A vadgazdálkodás szerves része a vadászat, a hobbivadászaton túl nagyon fontos szerepet töltenek be a vadászok a szektor egyensúlyának a fenntartásában, a dúvadak okozta mezőgazdasági kárenyhítésben is.
Az elmúlt időszakban több bejelentés érkezett az önkormányzathoz a közterületen kóborló ebek miatt.
Első alkalommal január 22-én, pénteken délután végeztek ebbefogást.
A kóbor kutyák több településen is gondot okoznak. A helyhatóságok igyekeznek megoldást keresni, s van, ahol már sikereket értek el.
Hogyan kerülnek a kutyák az utcára és a gyepmesteri telepekre, és ott milyen sors vár rájuk? Egyáltalán: mit tehetünk mi, ha bajba jutott állattal találkozunk? Ezekre is választ kaphatunk a cikkben.
A két állat az M43-as autópálya Budapest felé vezető oldalán, az algyői és a sándorfalvi lehajtó között kóborolt, szerencsére nem esett bajuk és balesetet sem okoztak.
Az idei évben az Agrárminisztérium összesen 96 millió forintos pályázatot írt ki kutyák ivartalanítására.
Minden kutyatulajdonost kötelez a törvény arra, hogy kedvence chippelve legyen. Rengeteg tévhit él a chippekről, melyeknek nagy része teljesen alaptalan, pedig sokan pont ezek miatt ódzkodnak az eljárástól. Mutatjuk, mik a chip előnyei, és hogy mit tegyünk, ha kóbor kutyát találunk!