Hatalmas bravúr Szegeden: műtüdővel mentették meg két kismama életét
Kész csoda! Gyógyultan távozhattak azok a kismamák, akiket a koronavírus-járvány okozta súlyos tünetek következményeként műtüdőre kapcsoltak.
Kész csoda! Gyógyultan távozhattak azok a kismamák, akiket a koronavírus-járvány okozta súlyos tünetek következményeként műtüdőre kapcsoltak.
A Népszavának nyilatkozó kórházi dolgozók nem tudták, hogy összesen hány eszköz romolhatott el, és ezek a hibák okoztak-e veszélyt, jelentettek-e kockázatot a betegellátásában.
Szlávik János arról beszélt, hogy a Dél-pesti Centrumkórház intenzív osztályán tavasszal az elhunytak aránya 30 százalék körüli volt, most, a második hullám alatt viszont már az itt kezelt betegek 40-45 százaléka meghal.
A vérplazmának köszönhetően került le a lélegeztetőgépről egy 75 éves férfi, akit április közepe óta kezelnek koronavírus-fertőzéssel kórházban.
Májusban elkészülhet az Óbudai Egyetem munkatársainak fejlesztése, amellyel egyszerre akár 50, kritikus állapotban lévő beteget el lehet majd látni kórházi körülményeken kívül is.
Ötvenegy, többségében idős, krónikus beteg meghalt és újabb 3274 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu.
Úgy tudni, a pedagógust egy debreceni kórházban kezelték, ahol mesterségesen kellett lélegeztetni, így már négy tanárról tudni biztosan, hogy koronavírus-fertőzést követően halt meg. Az igazgató jelenleg mesterséges lélegeztetésre szorul.
A prototípusát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem készítette el. Szerdán átadták a berendezések gyártócsarnokát, megkezdődik a lélegeztetőgép gyártása, naponta tíz készülhet el.
A védekezés sikerességéhez szükséges eszközök folyamatosan érkeznek Magyarországra.
Tizenhat új, korszerű lélegeztetőgéppel gazdagodott a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja (PTE-KK); az új berendezések csökkenthetik a betegek intenzív osztályon töltött napjainak számát.