Kiderült a munkáltatók féltve őrzött titka: így építik le észrevétlenül a dolgozókat
Az idei első negyedévben régen látott magasságokban volt a felmondások és az elbocsátások száma, országosan csökkent a meghirdetett munkahelyek száma.
Az idei első negyedévben régen látott magasságokban volt a felmondások és az elbocsátások száma, országosan csökkent a meghirdetett munkahelyek száma.
A makói Continental arra hívja fel a figyelmet, hogy Hajdú Roland, a gyár szakszervezeti titkára valótlan állításokat tett egy korábbi interjúja során, melynek támája a gumigyárnál zajló leépítések voltak.
Tömeges elbocsátásokkal zárul az év Makón és Hódmezővásárhelyen. Makón a Continental gyárából bocsátanak el még az idén ötven dolgozót, Hódmezővásárhelyen ugyanennyi dolgozótól válnak meg.
Több hullámban, hozzávetőleg 600 főt érintő létszámcsökkentés indul az Electrolux nyíregyházi gyárában ez év októberében, az utolsó termelési nap várhatóan idén december 15 lesz. DE mi lesz a dolgozókkal?
A következő negyedévben a hazai munkáltatók 20 százaléka jelez előre bővítést, miközben 26 százalékuk tervezi csökkenteni jelenlegi munkaerő-állományát. A legnagyobb mértékű leépítések a legfejlettebb régiókban: Budapesten és a Nyugat-Dunántúlon várhatók.
Több pozíció szűnik meg a magyarországi Tescókban, ígycsoportos leépítés is lehet, ám az áruházlánc technikai átszervezésről beszél, hiszen a 700 főt érintő változás során új állást ajánlanak fel a munkavállalóknak.
Dolgozói közel 20 százalékát, 180 embert bocsát el a hengerfejeket gyárt Nemak Győr Alumímiumöntöde Kft július végéig, mivel a koronavírus-járvány okozta gazdasági visszaesés miatt jelentősen csökkent a megrendeléseik száma.
A dolgozókat állásidőre küldték, amelyre alapbér járna, a vállalat azonban ezt nem fizette ki előre nem látott és elháríthatatlan akadályra hivatkozva.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. elemzéséből kiderül, eddig legalább 50-60 ezer ember vesztette el az állását. A további kényszerszabadságokat és elbocsátásokat figyelembe véve a következő időszakban nagyjából 90-100 ezer ember lehet munkanélküli.
A létszámcsökkentési folyamat 2020. december 31-ig zárul le.
Százmillió eurós bevételkiesést és több ezer munkahely megszűnését okozta a hamis termékek forgalmazása Magyarországon: 4466 fő munkája szűnt meg a hamisítványok miatt.
Novemberben és decemberben 25-25 munkavállalót küldenek el a Continentaltól. A cég azt közölte, hogy a piaci folyamatok, valamit az elmaradó megrendelések miatt döntöttek a leépítés mellett.
Az adósságoktól immár megtisztított Dunaferr-cégekre kiírt pályázat egyik feltétele az volt, hogy az életképes cégekben maradó közel négyezet dolgozó megélhetését továbbra is biztosítsa a vállalat.
Az áruházlánc azzal magyarázta a döntést, hogy hatékonyabb irányítási struktúrát alakít ki. A legtöbb érintettnek felajánlanak új pozíciót.
A Tungsram a termelést Kisvárdán gyakorlatilag megszünteti, az innen elküldendő dolgozók több mint a fele helyben vagy a környéken megfelelő munkalehetőséghez tud jutni állítólag...
Azt kéri az érdekképviselet a bíróságtól, állapítsa meg, hogy jogellenesen járt el a kínai hátterű cég, mert nem fizetett a dolgozóinak arra az időre, amíg leállították az oroszlányi üzemet.
A korábbi leépítések után újabb elbocsátásról döntött az Industrie-Elektrik Villamosipari Kft.
A koronavírus-járvánnyal összefüggésben nőtt a munkanélküliek száma Magyarországon. Majdnem minden korosztályban emelkedett az álláskeresők száma a leépítések után.
Tömegesen bocsátja el a dolgozóit év elején egy zalaegerszegi autóipari beszállító. Nincs esély a létszámcsökkentés elkerülésére.
A győri Audi-gyárban 1200 fős létszámcsökkentés van folyamatban. A vállalat határozott idejű szerződéseket nem hosszabbítja meg.