Elképesztő siker: holdtalajba ültettek mustárnövényeket Gödöllőn
A világon elsőként sikerült életképes magokat nyerni holdtalajban nevelt mustárnövényekből a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen.
A világon elsőként sikerült életképes magokat nyerni holdtalajban nevelt mustárnövényekből a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen.
A hazai agrár-felsőoktatás szinte soha nem látott ütemben kezdett el fejlődni, amire nagy szükség is volt. A mezőgazdaság mára már csúcstechnológiai ágazattá vált, erre pedig reagálni kellett.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem a világ száz legjobbja közé került a Times Higher Education Impact Rankings rangsor ENSZ által deklarált éhezés elleni küzdelmet meghatározó Zero Hunger kategóriájában.
Január végén indul a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilóta képzése Szarvason. A képzési tematika nem csak a növényvédelmi, térinformatikai, jogi és repüléstechnikai ismereteket tartalmazza.
Az intézmény rektora, Dr. Gyuricza Csaba szerint elkerülhetetlen, időszerű és több szempontból is indokolható volt a hazai mezőgazdasági felsőoktatás gyökeres átalakítása, amelynek révén létrejött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE).
Speciális drónokkal kísérletezik a Galambosi Rizskísérleti Telepén a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) - közölte a MATE az MTI-vel szerdán.
Van olyan agrár felsőoktatási intézmény, amely zászlóshajója az agrárképzéseknek, egyben egy olyan agrártudományi központtá vált, amely a mezőgazdaság hazai fejlesztését a háttérországát is tudja biztosítani.
Kísérleteinkből kiderült, hogy ezek a poloskák annál nagyobb vonzalmat éreznek a fény iránt, minél kisebb a fény hullámhossza.
Az elmúlt évtizedekben a mezőgazdasági technológiák gyors fejlődése forradalmasította a mezőgazdasági termelést világszerte. Magyarországon is egyre inkább teret nyernek a modern technológiák.
A munka mellett elvégezhető képzés a felsőfokú diplomával nem rendelkezők számára is nyitott, ők tanfolyami keretek között vehetnek részt a képzésen.
Az élelmiszerbiztonságot támogató kutatást végeztek a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Kaposvári Campusán. A projektre mintegy 620 millió forintos uniós forrást nyertek GINOP pályázat keretében
A bemutatkozó sajtótájékoztatón az agráregyetem vadiúj kuratóriumának elnöke, Csányi Sándor elárulta, kikből lehetnek a vidéki értelmiség bástyái.