Indul a náthaszezon, nincs menekvés: ezekkel a trükkökkel veheted fel a harcot ellene
Ugyan tízből hárman azt mondják, a náthát nem lehet megúszni, de azért sokan mégis csak igyekeznek bevetni különféle megelőzési praktikákat.
Ugyan tízből hárman azt mondják, a náthát nem lehet megúszni, de azért sokan mégis csak igyekeznek bevetni különféle megelőzési praktikákat.
Az allergia és az influenza két gyakori betegség, amelyek sok ember életét megkeserítik. De hogyan tudjuk megállapítani, hogy melyikkel állunk szemben? Milyen tüneteket okoznak és hogyan kezelhetjük őket?
A Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke az InfoRádióban elmondta, miként készíthetjük fel gyermekünk szervezetét a közösségbe kerülés egészségügyi kockázataira.
Előfordul, hogy van, aki otthon kezeli magát. Sőt mi több, szomszédtól, ismerőstől, rokontól kapott gyógyszerrel kúrálja magát. Éppen ezért a háziorvosok nem győzik felhívni arra a figyelmet, hogy ez nem jó megoldás és veszélyes is lehet.
A nyári hőség és az aszály Európa-szerte kedvezőtlenül befolyásolta a hagymatermesztést, a vöröshagyma mérete kisebb, a hozamok alacsonyabbak lettek, a termőterületek pedig évről évre csökkennek.
Itt az ősz, az időjárás rendkívül változékony, egyszer hűvös, másszor pedig kifejezetten meleg van, ami különösen kedvez a megfázásos megbetegedéseknek. Mutatjuk, mely praktikák segítenek a megelőzésben, vagy a nátha tüneteinek enyhítésében.
Otthonunk a védőbástyánk lehet a vírusokkal szemben, így ott is folyamatosan fertőtleníteni kell a gyakran érintett területeket. Hogy melyek ezek a pontok a lakásban? Hogyan lehet hatékonyan takarítani? Ennek jártunk most utána.
Van néhány étel, ami segít felturbózni az immunrendszerünket betegség idején. Itt a lista, miket érdemes enni ilyenkor.
Tápanyagtartalom és vitaminok szempontjából érdemes minél többet fogyasztani.
https://www.hellomagazine.com
Mit érdemes fogyasztani megfázás idején? Milye tünetekre, milyen teát készítsünk? Ennek jártunk most utána.
A betegségek megelőzése és az enyhébb lefolyású meghűléses megbetegedések természetes gyógymódokkal és a Magyarországon termett gyógynövényekkel is orvosolhatóak.
Fontos, hogy ne kampányszerűen, csak 1-1 időszakban figyeljünk erre oda, hanem folyamatos, rutinszerű legyen immunrendszerünk támogatása. Hogy mit érdemes még betartani, vagy épp fogyasztani? Cikkünkben ennek jártunk most utána.
A tél derekán tetőfokára hág az influenzaszezon: mutatjuk, hogyan csillapítsd a kellemetlen tüneteket egy pohár citrusos gyömbérszörppel és az édes-csípős gyömbéres cukorkával!
Amióta csak ember él a földön velünk vannak a „megfázást” okozó vírusok, és amióta ember az ember valamely módon küzd a megfázásos betegségek ellen. A legtermészetesebb megoldások gyakran nemcsak a leghatásosabbak, és a legolcsóbbak is.
A gömbér tea filteres verziója és a házi gyömbér tea hány éves kortól adható? Gyömbér tea hol kapható? Mutatjuk, hogy zajlik a gyömbér tea készítése és mi a gyömbér tea hatása!
A mézet eddig is legjobb, megfázás elleni házi praktikáink között tartottuk számon, amire már nagyanyáink is esküdtek. Oxfordi kutatók most azt találták, hogy lekörözi a gyógyszereket a köhögés és a megfázás kezelésében.
Mutatjuk, hogyan előzd meg a téli betegségeket, ha nem szeretnél tüsszentéssel, orrfújással és köhögéssel bajlódni a karácsonyi készülődés alatt!
Szakemberek szerint, ha ezekből fogyasztunk, nagy valószínűséggel könnyebben elkerülhetjük a megfázást vagy épp az influenzát.
A nátha nem válogatja meg az évszakokat: bárkit utolérhet a legnagyobb kánikulában is, amikor gyanútlanul készülődik a vakációra. Így kúráld ki magad gyorsan nyáron!