Többen is rosszul lettek a vidéki óvodában: tisztítószert szórtak a gyerekek reggelijére
Porcukor helyett tisztítószer került a gyerekek reggelijébe egy pilisborosjenői óvoda menzáján.
Porcukor helyett tisztítószer került a gyerekek reggelijébe egy pilisborosjenői óvoda menzáján.
Gyermekeink testi és szellemi fejlődéséhez elengedhetetlen a kiegyensúlyozott táplálkozás: mutatjuk, milyen egészséges és tápláló ételeket csomagoljunk nekik az iskolába!
Már szeptemberben közel harminc százalékkal drágult az iskolai menza térítési díja, a szülők egy része több ezer forinttal magasabb számlákat kapott, mint korábban. Az elszálló árak miatt azonban további emelés várható.
Az elszálló rezsiárak miatt decembertől elzárhatják a meleg vizet a siófoki iskolák konyháiban - írta meg az Index.hu.
Újragondoltuk gyerekkorunk ikonikus menzafogásait: mutatjuk, hogyan készül a filléres paradicsomleves betűtésztával és a menzás bolognai - egy kicsit másképp. Készítsd őket így, a gyerekek biztosan kérnek repetát is!
Megérkeztek az első „menzacsekkek” a magyar családokhoz, átlagosan 30 százalékkal drágul az iskolai ebéd, de van ahol ennél is borsosabb árakat kell fizetni az iskolai étkezésért.
Még mindig ne sikerült tisztázni az okát annak, hogy mitől betegedett meg több mint 200 diák és néhány tanár egy veszprémi iskolában. 221-en küzdenek hányással, hasmenéssel a Dózsa György Általános Iskolában.
Most annak jártunk utána, miként készíthetjük el ízletesen a bácskai rizses húst, hogy az egész család megkedvelje és bekerüljön a hétköznap is használt receptek közé.
Sanyarú sors sújtja 2020-ban a közétkeztetéssel foglalkozó cégeket. Arról, miként érintette a közétkeztetéssel foglalkozó cégeket a tavasz óta húzódó járványhelyzet, egy napi több ezer adag ebédet előállító vállalat vezetője mesélt a HelloVidéknek.
A Nébih megállapította, hogy nem a főzőkonyhán szennyeződött a kerepesi iskolában felszolgált lebbencsleves.
A polgármester a szülők kérésére indított vizsgálatot „a térség legdrágább térítési díja és legehetetlenebb menzája ügyében”.
Idén kiemelten fontos szerepe lehet annak, hogy milyen áron szerezhetők be a tanszerek, hiszen a magyarok igencsak árérzékenyek lettek, ami a tartósan kétszámjegyű infláció és a fizetések reálértékének a csökkenése mellett nem csoda.
A gyermekétkeztetés árának kétlépcsős - februártól 18, szeptembertől további 14 százalékos - emeléséről döntött pénteki ülésén a szegedi közgyűlés.
Nagyon nem mindegy, hogy mit esznek: mit kapnak ebédre, milyen kínálattal találkoznak a büfében, mit pakolnak nekik a szülők és mit vesznek meg ők maguk az iskolában vagy annak környékén.
Hiába, hogy a közétkeztetési cégek nem lakossági, bolti áron kapják az alapanyagokat, hanem olcsóbban, sőt, más vendéglátó egységekhez képest is alacsonyabb árat fizetnek, így is szinte mindenhol muszáj még árat emelni.
Kiszervezik július 1-jétől a gyermekétkeztetési feladatokat Békéscsabán. Az önkormányzati cég helyett a budapesti Pannon Menza Kft. látja el a feladatot.
1,5 milliárd forint újították fel az iregszemcsei általános iskolát, ám ebédlőt nem alakítottak ki az épületben, így az étkezést biztosító önkormányzati intézményhez a tanulóknak mindennap a forgalmas 65-ös számú főút mentén kell menniük és azon átkelniük. Háborognak a szülők.
Megelégelték a győri szülők, hogy súlyos összegeket fizetnek a közétkeztetésre, miközben a gyermekeik rendre éhesen jönnek haza az iskolából, mert rossz a menzai kaja.
További partnereket von be a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt.: menzákon is népszerűsítik a csapvizet.