Csodában lehet részünk a hétvégén: megéri majd az eget kémlelni
Az év egyik legszebb meteorraja, az Éta Aquaridák csillaghullása lesz látható vasárnap hajnalban.
Az év egyik legszebb meteorraja, az Éta Aquaridák csillaghullása lesz látható vasárnap hajnalban.
Különlegesen szép meteor zúgott le az égbolton a salgótarjáni Beszterce-lakótelep felett.
Pécstől Budapestig, az ország számos pontján lehetett látni a felrobbanó meteort. A tűzgömb tegnap kora este fél 7 magasságában húzott át a délnyugati égbolton.
Hétfő este nem sokkal fél nyolc után villant fel a nyugati égbolton a légkörben izzó és elégett meteor.
Nagyjából a július 17. és augusztus 24. közötti időszakban találkozhatunk a Perseus-ikerhalmaz vidékéről érkező Perseida meteorokkal, amelyek gyorsak és sárgás színűek. Most kiderül, mikor lehet elcsípni a legtöbb tűzgömböt.
A nemzeti parkok egyedülálló, a csillagképek, meteorok, hullócsillagok varázslatos világába kalauzoló éjszakai programjaira hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium (AM), kiemelve az ország három, nemzetközileg is elismert csillagoségbolt-parkjának kínálatát.
December 13-14-én éjjel éri el a maximumát a Geminidák rajzása, óránként akár 120-140 meteort is lehet észlelni. Elmondjuk, mit tegyél, ha te is szeretnél gyönyörködni a nem mindennapi látványban!
Újabb tűzgömböt detektált a Magyar Meteoritikai Társaság (MMT), Magyar Tűzgömbkamera Hálózata (MTH).
A beszámolók szerint este fél 7 környékén villant fel a meteor az északnyugati horizont fölött, többen is látták.
A nyári égbolt egyik legnagyobb látványossága a Perseida-meteorraj, amelyet ezekben a napokban lehet megfigyelni. Több nemzeti parkunkban is programokkal készülnek a különleges égi jelenségre, csillagászati bemutatók, esti séták várják a látogatókat.
Beragyogta az éjszakai égboltot az az égi jelenség, amelyet a Pápától 35 kilométerre fekvő Sokorópátkán egy kihelyezett biztonsági kamera rögzített.
Több éjjellátó webkamera is rögzítette a különleges égi jelenséget.
A Quadrantidák meteorraj nagyjából 40 km/s átlagos sebességgel érkezik a január 3-ról 4-ére virradó éjszakán, a hajnali órákban fokozatosan erősödő hullásra számíthatunk.
Idén hétfőről keddre virradó éjszaka várható az augusztusi csillaghullás tetőpontja.