Díjazták az év legjobb magyar pálinkáit: ezek az ízek vitték a prímet
A 10 éves jubileumi évtől az Agrárminisztérium pálinkája mellett megválasztásra kerül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal pálinkája és a Legeredményesebb főzde is.
A 10 éves jubileumi évtől az Agrárminisztérium pálinkája mellett megválasztásra kerül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal pálinkája és a Legeredményesebb főzde is.
A málna egyre inkább kifut a piacról. A klímaváltozás miatt ugyanis mind kevesebbet termelnek belőle azokon a helyeken, ahol azelőtt sokat és jó minőségűt lehetett kapni, éppen ezért csak minimális mennyiséget tudtak értékesíteni a termelők.
Elmondható, hogy a pálinkafőzés nagy biznisznek számít hazánkban, ám nem mindegy, hogyan végezzük ezt a tevékenységet. Cikkünkben most a legfontosabb szabályváltozásoknak jártunk utána, illetve megnéztük azt is, hol készül a legtöbb pálinka.
Idén megsanyargatta a pálinkafőzőket az időjárás. Éppen ezért arra voltunk most kíváncsiak, a kialakult szorult helyzet mellett, milyen terhek hárulnak a magán pálinkafőzőkre, valamint mikor és miért számíthatnak súlyos büntetésekre.
Kovács Miklós a Petendi Pálinkaház tulajdonosa a HelloVidéknek saját történetükön keresztül mutatta be, hogy mi a helyzet a magyar pálinkával és, hogy miért is döntöttek úgy feleségével, hogy a minőségi pálinka készítés lesz a fő hivatásuk.
A Pálinka Nemzeti Tanács szerint a sorozatos feltárások egyértelműen mutatják a piacon uralkodó feketekereskedelmet, amelynek végzetes hatása van a pálinkaszakmára.
Ellenőrzés és felderítés hiányában feltérképezni sem lehet, hogy mekkora az illegális és láthatatlan konkurencia.
Az elemzőknek így tűnt fel egy pálinkafőző berendezés számlája, ahol a feltüntetett vételár még egy laikus számára is gyanúsan magas volt. A gyanú beigazolódott: ugyan találtak egy pálinkafőzőt, de ez nem a számlán szereplő szerkezet volt.
Az idei Nemzeti Pálinkakiválóság Program ősszel került meghirdetésre, amelyre 16 pálinkaház összesen 103 tétellel nevezett. Mutatjuk, melyik pálinkaház zsebelhette be a fődíjat!
Az Agrárszektor Mihályi Lászlót, a Pálinka Nemzeti Tanács (PNT) elnökét kérdezte arról, hogy milyen nehézségekkel kell szembenéznie még az ágazatnak, illetve hogy milyen kilátásaik, reményeik vannak a 2021-es évet illetően.
Az idén szinte példátlan helyzet alakult ki azzal, hogy kajszibarackból alig termett valami a megyében, ráadásul meggyből és szilvából is kevesebb a szokottnál. Mindez megnehezítette a pálinkafőzdék szezonkezdését.
52-féle pálinkával büszkélkedhet jelenleg a 2017 óta működő, deszki Gong Pálinkaház.
A pálinka készítésekor gyakori hiba, hogy a lepárlás kezdetén túl kevés előpárlatot választunk el, ezért a középpárlatba kellemetlen, szúrós szagú komponensek kerülnek, gyakorlatilag elrontva az italt. Jó hír minden pálinkakészítőnek, hogy az előpárlatosság kijavítására igenis van gyógymód.