Alattomos kártevők jelentek meg a kertekben: így lehet védekezni ellenük
Tömegesen elszaporodtak az erdei csótányok Magyarországon és habár nem jelentenek veszélyt számunkra, jelentősen rontják a komfortérzetünket.
Tömegesen elszaporodtak az erdei csótányok Magyarországon és habár nem jelentenek veszélyt számunkra, jelentősen rontják a komfortérzetünket.
Hogyan űzzük el barátságos módon a pockokat? Miért is fontosak a kertek, gazdaságok számára? Ennek jártunk most utána.
A korábbiakhoz képest jelentősen kitolódott a szúnyogszezon, a vérszívók immár februártól már október végéig velünk maradnak, ami az újonnan megjelenő fajokra is tekintettel számos, eddig ismeretlen veszélyt jelenthet számunkra.
Senki sem örül annak, amikor kártevők lepik el az otthonát, legyenek azok akár mikroszkopikus méretűek, hiszen a károkozásuk már szabad szemmel is jól látható, jelentős lehet.
Bár számos kémiai lehetőség létezik a rovarinvázió felszámolására, a vegyi anyagok nem kedveznek az egészségünknek, ezért érdemes természetes megoldásokkal kísérletezni. Most megmutatjuk, mivel érdemes próbálkozni!
Ha sokáig tároljuk a gyümölcsöket a pulton azok édes húsa és leve könnyen bevonzza a muslicákat. De ugyan így megjelennek, ha kilöttyen valami édes innivaló vagy nem visszük le időben a szemetet.
Napokon belül elkezdődik a „darázsszezon”, ami akár október végéig, novemberig is kitarthat. Ilyenkor nem ritka, hogy az ingatlantulajdonosok hatalmas darázsfészkekre bukkannak, amik akár a házat is veszélyeztethetik.
A zacskókba, tárolókba, fiókokba húzódó molyok rengeteg élelmiszert képesek tönkretenni. Ha eddig szélmalomharcnak tűnt az irtásuk, akkor íme néhány tanács, amelyekkel kiűzheted a nem kívánt látogatókat a lakásodból.
Bár ilyenkor országszerte megkezdődik a szúnyogirtás, a kifejlett példányok száma a lakott területeken is megnövekedhet, ezért érdemes gondoskodnunk saját és otthonunk védelméről.
A héten várható meleg időben akár egy hét alatt kikelhetnek a kifejlett szúnyogok, ezért biológiai módszerrel lépnek fel ellenük. Ennek során egy baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a lárváknak helyet adó vízbe.
Alig győzik a munkát a somogyi rovarirtók, ugyanis az idei nyáron az aszály és a nagy hőség miatt előbb keltek ki a darazsak.
Április 16-án, kedden elindult a központi szúnyoggyérítés, ezen a héten a Tisza mentén és a Tisza-tónál, valamint a Körösök holtágain lépnek fel biológiai módszerrel a lárvák ellen.
A kémiai készítmények felhasználása nagy körültekintést igényel.
Az enyhébb telek miatt évről évre egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a gazdálkodóknak a mezei pocok elleni védekezésre. November 16-ig lehet alkalmazni a klórfacinon rágcsálóirtót.
A lótetű a szépen gondozott kertek rémálma: a növények számára igazi horror, amit ez a jól megtermett rovar művel a gyökerekkel, zsenge szárakkal. ÍMutatunk egy módszert, amivel biztosan megszabadulhatsz tőle!
Idén se kerülte el a poloskainvázió a kerteket, aminek többféle zöldség és gyümölcs látja kárát – panaszkodnak a gazdák. Mint mondják, a kártevők a termést ehetetlenné teszik, védekezni ellenük pedig szinte lehetetlen.
A szúnyogokkal, tetvekkel, bolhákkal nemcsak hogy kellemetlen az együttélés, de ráadásul súlyos betegségeket is terjeszthetnek, és hasonló a helyzet a legyekkel is. Mit tehetünk ellenük? Most kiderül!
A duplájára nőtt az a terület a Balaton partján, ahonnan kiirtották a nádat, a téli nádvágásra engedélyt kérők fele irtást végzett aratás helyett, ráadásul sok helyen építési törmelékkel, nem ritkán azbeszttel töltik fel a bejárókat.
A hangyákat és csótányokat mindenki undorító jövevényként tartja számon a lakásban. Ráadásul ezek között a bestiák között számos olyan van, amelyik egészségügyi kockázatot is rejt magában.
A levéltetvek többféle formában és színben jelentkezhetnek a növényeken, egy azonban közös bennük: ritka veszedelmes kártevők, amelyek ellen minden körülmények között védekezni kell.