Álom a nyári szabadság? Íme 5 tipp, amikkel a munkanapok is élvezetesen telnek
A nyárról mindenkinek a szabadság, a pihenés, a nagy kirándulások és a szabadtéri programok jutnak eszébe – az egy évben kivehető munkanapok száma azonban eléggé lekorlátozza a lehetőségeinket, így végül az évszak nagy részét így is úgy is munkával, sok esetben egy klimatizált irodában töltjük. Néhány egyszerű elvet követve azonban a hétköznapokban is könnyen kihasználhatjuk a nyári jó idő adta lehetőségeket.
1. Használd ki az iroda teraszát, kertjét
A legtöbb irodaépületben, vagy azok közvetlen közelében található valamilyen zöldebb terület – legyen szó udvarról, belső kertről, teraszról vagy egy közeli parkról. Ha a munkánk jellegéből fakadóan megoldható, hogy akár néhány órára kiköltöztessük az irodát a szabadba, miért is ne tennénk meg? A friss levegő, a napsütés és az életteli környezet minden bizonnyal a munkakedvünkre is jó hatással lesz, és feldobja majd a sokszor unalmas hétköznapokat. Ha erre nincs lehetőségünk, legalább az ebédszünet erejéig töltsünk egy kis időt a szabadban.
2. Meetingelj bármikor, bárhonnan
Az elmúlt két év a munkaadók és a munkavállalók számára is megmutatta, hogy sokféle tevékenység elvégezhető home officeban, vagy távmunkában is – egy lazább nyári héten miért ne dolgozhatnánk így akár egy balatoni nyaraló teraszáról? Profi irodát és meetingkörnyezetet teremthetünk egy kockás terítős asztalon is egy laptoppal és egy mikrofonnal felszerelt Bluetooth-hangszóróval. Vannak olyan könnyen hordozható, hosszú órákon át vezeték nélkül használható kisméretű hangszórók, amikbe már mikrofont is építettek az online értekezletek kihangosításához. Ilyen az LG XBOOM Go PN1 is, ami kényelmesen elfér egy átlagos táskában, a mikrofon pedig bármikor bekapcsolható vagy lenémítható meeting közben.
3. Profi időbeosztás
Bár a nyár a legtöbb munkahelyen nem a legsűrűbb időszak, az ember a szép idő láttán – és a nagy melegben – mégis fellélegezve teszi le a munkát a nap végén. Ilyenkor az egész napos ülés után hajlamosak vagyunk inkább a koktélozást vagy az otthoni filmnézést választani a kimozdulás helyett, holott a testet és a lelket is felfrissíti egy kiadós séta vagy egy rövid, közeli kirándulás. Ha szeretnénk a hétköznap délutánokat, estéket is kihasználni, osszuk be okosan az időnket: a nap elején írjuk össze, mire szeretnénk fókuszálni aznap, és pörgessük le a feladatainkat minél hamarabb, hogy aztán időben szabadulhassunk a gép elől. Így kellő energiánk és kedvünk is lesz a tartalmasabb esti programokhoz.
4. Aktívan eltöltött hétvégék
Nem érdemes a hetekig tervezgetett külföldi utazásig várni a kikapcsolódással – ne feledjük, hogy ott vannak a nyári hétvégéink, amikre bőven érdemes tartalmas programot szervezni. Egy- vagy kétnapos programnak tökéletes lehet egy balatoni kiruccanás, egy fesztivál, egy kellemes strandolás a Velencei-tavon, vagy egy biciklitúra bármelyik hasonló hazai tavunk körül. Magyarország számos természeti szépségét fedezhetjük fel ezeken a hétvégéken – ha jobban beleássuk magunkat, meglepően sok különlegességet találhatunk! Az aktív hétvégék után a nyári munkanapok is jobban esnek majd és nagyobb lendülettel indulhatunk neki a hétnek.
5. Kelj korán!
Igen, a korai kelés sokunk számára kínszenvedést jelent, nyáron viszont tényleg megéri a megszokottnál hamarabb kimászni az ágyból. A reggeli órákban még kellemes, nem fullasztó a levegő, így tökéletesen alkalmas időszak egy reggeli futásra, kertészkedésre vagy egy kiadós kávézásra, beszélgetésre a teraszon. A munkanapok így tartalmasabbnak tűnnek, és jobban fel is töltenek majd. Ha korábban kelünk, alaposan átgondolhatjuk az aznapi teendőket, felkészültebben – és még kellemes időben – érhetünk be a munkahelyünkre, és összességében összeszedettebb, szervezettebb lehet a nyarunk.
Címlapkép: Getty Images
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)