Kiadták a figyelmeztetést: Magyarországon is megjelenhet hamarosan a gyilkos kór

HelloVidék   
  Megosztom
Kiadták a figyelmeztetést: Magyarországon is megjelenhet hamarosan a gyilkos kór

Hamarosan Európában és Magyarországon is megjelenhet a korábban majomhimlőnek hívott Mpox nevű vírus az RTL Híradónak nyilatkozó virológus szerint.

A betegség gyorsan terjed Afrika országaiban, és a szakemberek arra számítanak, hogy más kontinensekre is átterjed. A fertőzés ellen nincs gyógymód, csak megelőzni lehet, védőoltással. Hivatalosan több, mint 18 ezren fertőzödtek meg, ám Boldogkői Zsolt virológus szerint ennél jóval több lehet a beteg.

Már több, mint 500-an meghaltak ebben a vírus által okozott betegségben, ami azt is jelenti, hogy egy olyan új variáns jött létre, ami halálos

- mondta az RTL-nek.

A szakember szerint a betegség hamaorsan megjelenhet Európában, és Magyarországon is. Mint mondta ez nem egy légúton terjedő betegség, amit úgy is elkaphatunk, ha valaki után iszunk, vagy ugyanazzal a kanállal eszünk, vagy ugyanabban az ágyneműben alszunk.

Megelőzni védőoltással lehet, a vakcinát eredetileg a fkete himlő ellen fejlesztették de a virológus szerint az Mpox ellen is véd. Magyarországon is elérhető belőle néhány ezer darab. Boldogkői Zsolt egyelőre azoknak ajánlja az oltást, akik Afrikába utaznak.

Címlapkép: Getty Images

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

életmód

majomhimlő

afrika

betegség